Lägg av nu!
------------------
Rikard
forumledare, webForum
[Redigerat av Rikard den 28 sep 2000]
232 svar · 2 118 visningar · startad av Annelie · sida 8 av 12
Jag kan bara tala för mej själv nu. X tycker jag kom upp när en het diskussion om vem a var(tidigare i våras) . HUR kommer det sej att x helt plötsligt kommer in mellan Kim´s inlägg ??(Detta var i moderator tråden...) Hmm JAG tycker att 1 konto per skall bör räcka. Annars ljuger ju oxå medlems listan, eller hur ? 996 medlemmar kanske "bara" är 800 st ? Jag tycker att om man reggar sej i ett
Läs frågan i sin helhet →Lägg av nu!
------------------
Rikard
forumledare, webForum
[Redigerat av Rikard den 28 sep 2000]
Ja verkligen! Fy bubblan.
[Redigerat av Gud den 28 sep 2000]
------------------
Murphy's Law of Thermodynamics:
Things get worse under pressure.
TYSSSSSSSSTNAD
För er information:
Som forumledare är det min uppgift att se till att webForums förhållningsregler efterlevs. I dessa står bland annat att en kamratlig ton ska efterlevas och det tycker jag inte sker för närvarande i denna tråd.
I det läget har jag som forumledare ansvar för att "styra upp" diskussionen. Vissa uppfattar detta som censur, andra uppskattar det eftersom det leder till ett forum fler kan uppskatta.
Om nu några personer inte kan finna sig i detta utan känner ett stort behov av att hävda sig genom att göra sig rolig på vår (forumledarnas bekostnad) så får det stå för dem.
Gör er gärna rolig på min bekostnad - mig spelar det ingen roll och dessutom verkar min närvaro i diskussionen glädja en och annan. :)
Men! När det gäller att hålla en kamratlig ton i inlägg står jag och övriga forumledare dock fast - det ska efterlevas.
------------------
med vänliga
Rikard
forumledare, webForum
Usch ... kan ngn förklara för mig ...!!!
Bråkar dom ... eller skojjar dom med varandra ?
------------------
GANDALF
Kim, det är i stort sett redan löst och därför ointressant. :)
------------------
med vänliga
Rikard
forumledare, webForum
Citat:
"Jag är besvärad av att du vill få reda på folks identitet här...".
Vem skrev...? Jo, naturligtvis "sgtpepper"!
Chakotay o alla andra
Jag vill ej vara otrevlig men vad har ni med detta o göra ? Jag o X vet det räcker väl ? Kan inte denna tråd stängas nu ?
Chakotay , vill du mej ngt så maila mej gärna , det står i min info. eller annelie@annelie.nu men vill du veta vem x är så gör du bäst i att fråga x själv. ¨
JAG har ej redigerat mina inlägg av feghet utan av felskrivet / formulerat. Om du nu trodde dig se ngt så.. Ja visst.
SNÄLLA ALLA ge upp denna diskussion
[Redigerar] TACK Kim bra skrivet [/slutredigerat]
------------------
Annelie
Skicka mej ett mail
Besök mej
"Din största fiende är du själv."
[Redigerat av Annelie den 30 sep 2000]
Är det så att någon medlem har synpunkter på någon annan medlem och ni känner att det måste redas ut, står vi forumledare till ert förfogande.
Det känns dock väldigt tråkigt att webForum ska vara platsen för detta "jag ska minsann få sista ordet"-hysteri. :(
Nu ber jag er - samtliga - vänligen och ödmjukt att lägga ner det här helt, åtminstone här. Ingen nämnd, ingen glömd.
Jag finns till ert förfogande på dessa två adresser:
- I veckorna
- På helgerna
------------------
med vänliga
Rikard
forumledare, webForum
[Redigerat av Rikard den 30 sep 2000]
Två sista frågor!
Vilka Forumledare/Moderatorer var det nu som hade dubbla identiteter!? Och varför!?
Det känns som att det skulle vara skoj med ett svar på detta eftersom det var där diskussionen började!
------------------
woodi
[Redigerat av woodi den 30 sep 2000]
CyberPet
Jag är ledsen, men svaret på min fråga fanns INTE att hitta i den nu 7 sidor långa topicen! Det har varit i stort sett 7 fulla sidor om person påhopp men inget om min och Brimbas fråga!
------------------
woodi
På första sidan finns det nämnt att Sune och Kjell har varsin dubbel identitet (MonSun och FlashX). Att det skulle finnas några moderatorer eller forumledare med dubbla identiteter vet jag inte. Har inte ens sett det diskuteras.
PS, Kjell och Sune är Admin på wF.
------------------
/Petra
Oh no, they killed Kenny!
CyberPet
Jo jag vet att Kjell och Sune har andra identiteter.. De är ju också som Du säger Administratörer och inte Moderatorer/Forumledare..
Dock startade det hela i en annan tråd (tror att det var McD som startade den) där det framgick att ett antal Moderatorer/Forumledare hade flera identiteter!
------------------
woodi
woodi
Du menar denna tråd? http://free.webforum.nu/wf/Forum1/HTML/001461.html
Jag kan inte se att det framkommer att de kör med dubbla ID...och varför skulle de göra det?
------------------
---Jippi!---
-PeW-