webForumDet fria alternativet

En eller flera identiteter ....motivera gärna oxå

Småprat

232 svar · 2 118 visningar · startad av Annelie · sida 7 av 12

Frågan, av Annelie

Jag kan bara tala för mej själv nu. X tycker jag kom upp när en het diskussion om vem a var(tidigare i våras) . HUR kommer det sej att x helt plötsligt kommer in mellan Kim´s inlägg ??(Detta var i moderator tråden...) Hmm JAG tycker att 1 konto per skall bör räcka. Annars ljuger ju oxå medlems listan, eller hur ? 996 medlemmar kanske "bara" är 800 st ? Jag tycker att om man reggar sej i ett

Läs frågan i sin helhet →
Medlem sedan mars 20002 542 inlägg
#121

Jo det har nått fram till mej vem X är av X själv. Mer än så behöver jag ej tala om. JAG tycker X skall få berätta resten själv.

Stryk ett streck o gå vidare

------------------
Annelie

Skicka mej ett mail
Besök mej

"Din största fiende är du själv."

Medlem sedan feb. 20001 143 inlägg
#122

Tyckte precis Annelie skrev att hon tänkte offentliggöra X:s rätta identitet, såtillvida X inte själv gjorde det :q

Medlem sedan mars 20002 542 inlägg
#123

Nä det har jag ej skrivit , låt allt vara . Jag vet o några till det räcker för stunden .

JAG vet vem X är X har erkänt ....

Detta är klipt från mittinlägg på sid 4

------------------
Annelie

Skicka mej ett mail
Besök mej

"Din största fiende är du själv."

[Redigerat av Annelie den 27 sep 2000]

Medlem sedan apr. 20007 588 inlägg
#124

offentliggöra X:s rätta identitet

Och varför/hur skulle det gå till?

Det är ju det som är hela grejen med den här tråden, det går inte (och skall inte gå) att ta reda på någons identitet om man inte själv vill.

Du själv Chakotay är ju synnerligen anonym så jag kan inte se att du har någon som helst rätt att kräva att andra skall avslöja sin identitet etc. etc.

Varför inte avslöja din egen identitet?

------------------
Murphy's Law of Thermodynamics:
Things get worse under pressure.

Medlem sedan feb. 20001 143 inlägg
#125

Annelie's inlägg har ju redigerats vid flera tillfällen - det jag läste verkar ha tagits bort, kanske pga hoten.

Medlem sedan maj 200027 inlägg
#126

Jag heter Kalle Johansson och bor på Skogsvägen 110 i Stureby. Vill ni veta något mer är det bara att fråga. ;)

Medlem sedan dec. 19996 588 inlägg
#127

*ahem* ;)

Jag tycker faktiskt sgtpepper har en poäng här... Chakotay, du är väldigt mån om att vi ska avslöja vilka vi är medan du själv är väldigt "hemlig". Att du postade mitt fulla namn här tillexempel är djälvigt fräckt eftersom du själv är anonym. :(

------------------
/Petra
Oh no, they killed Kenny!

Medlem sedan feb. 20001 270 inlägg
#128

Är det inte så att Chacky menar att vi vill veta vilken användare x är egentligen!? Det är ju inte direkt samma sak som att veta varandras skonummer och personnummer!

Är fortfarande arg!

------------------
woodi

Svenska FF1
www.johan-skog.nu

Medlem sedan juni 200010 432 inlägg
#129

x är du en sån där multiuser?
Det är ju det som det tjafsades om från start.

------------------
---Jippi!---

-PeW-

Medlem sedan jan. 20001 006 inlägg
#130

X har redan svarat på den frågan.. duger inte det?

Jag kan för allt i världen inte se någon anledning till varför Chakotay skulle få vara anonym men inte X.

/j

Medlem sedan feb. 20001 143 inlägg
#131

Blev Annelie skrämd till tystnad :q

Medlem sedan apr. 20007 588 inlägg
#132

Japp, fem stycken beväpnade tomtenissar och deras bevingade igelkottar hotade henne med spö om hon så mycket som knystade något om x, som för övrigt även är känd som Bob Marleys okände tvilling.

Det sista jag hörde var att tomtenissarna var ute efter dig, Chakotay då dom tycker att du är lite irriterande. Så om du hör små trippande steg som från ett gäng igelkottar på taket samt dova knäppanden från tomtenissarnas automatvapen så vet du att det är dags att kasta din hemliga konspirationsteoretiker-trollramsa för att förhindra tomtenissarna från att röva bort dig.

------------------
Murphy's Law of Thermodynamics:
Things get worse under pressure.

Medlem sedan mars 20002 542 inlägg
#133

Chakotay Jag tar inga hot o det borde du veta fråga X istället , varför är du så angelägen ....??

Jag har redigerat min tråd för att jag skrev fel , har ej tänkt avsslöja ngt. Var det ingen som skrev sköt er själva o skit i andra ? HAR jag ngt att berätta gör jag det , men det du kommer med kan du ta tillbaka för mej får du ej ur ngt. Dessutom skall ni ej tro på x inlägg där uppe , det är FEL FEL FEL .

JAG tycker att X själv kan ha stake nog i kroppen o säga MER om sig själv men vågar / vill ej X så skall det vara upp till X.

Däremot är jag nu 100% säker på att X o mail"hotaren" är två olika personer.

Har Chakotay mer att säga mej ? Så ta det med mej ....

------------------
Annelie

Skicka mej ett mail
Besök mej

"Din största fiende är du själv."

Medlem sedan dec. 199917 055 inlägg
#134

Så tar vi och dämpar tonen. Några flamewars vill jag inte vara med om.

------------------
med vänliga

Rikard
forumledare, webForum

Medlem sedan dec. 199919 074 inlägg
#135

...Inte jag heller!

Snälla o fina nu... ;)

------------------
<A HREF="http://www.lifestyleshop.nu" TARGET=_blank>LifeStyleShop.nu!</A>

Medlem sedan apr. 20003 971 inlägg
#136

Man måste ju erkänna att sgtpepper har humor :e

------------------
- Swey
Glömde jag säga snälla?

Medlem sedan mars 20002 542 inlägg
#137

Jag loooovar på .... Hmm... Måndag :)

------------------
Annelie

Skicka mej ett mail
Besök mej

"Din största fiende är du själv."

Medlem sedan juni 200010 432 inlägg
#138

:) Snäll! :)

------------------
---Jippi!---

-PeW-

Medlem sedan feb. 20001 143 inlägg
#139

Hoten breder ut sig - nu är även jag hotad - "sgtpepper" presenterar hoten och verkar besvärad av möjligheten att X:s identitet skulle bli känd.

Och Annelie har av någon anledning redigerat sina "hotfulla" formuleringar om att tillkännage...

Medlem sedan apr. 20007 588 inlägg
#140

Chakotay, du är ju riktigt skoj!

Jag är besvärad av att du vill få reda på folks identitet här när du själv inte ens har angivit din epostadress. Varför skall du vara helt anonym när du kräver att få veta identiteten på andra?

PS. Hoten breder ut sig än mer, i morse kom en gråsparv och berättade för mig att jag skall hålla käften, annars kommer alla småfåglar att attackera mig. Självklart var det Chakotay som stod bakom det hotet då han/hon/det bevisligen befinner sig på samma mentala utvecklingsplan som en gråsparv. DS.

------------------
Murphy's Law of Thermodynamics:
Things get worse under pressure.

269 ms totalt · 4 externa anrop · v20260731065814-full.6fe65c25
135 ms — deklarationer (db)
0 ms — hämta statistik (cache)
129 ms — hämta tråd, inlägg och bilagor (db)
124 ms — ändringar (db)