Hur gör man för att radera inlägg med hjälp av lösenord, ex, som det system blocket använder sig av för att radera annonser.
Radera inlägg..
13 svar · 523 visningar · startad av Kent
Beror helt och hållet på hur lösningen i övrigt ser ut.
Vadå "system block"? :q
------------------
Robban < robban@lipogram.com >
Använder mig av forumet från robplanet.com.
Vilket ligger nere :q
Nej då finns på adressen: http://www.robplanet.com/
Jo, det förstår jag. Men servern svarar inte. Inte för mig i.a.f.
------------------
Robban < robban@lipogram.com >
OK det finns ingen annan som vet hur man raderar inlägg på detta vis.
Jag förstår fortfarande inte frågan? Vill du kunna radera meddelandet eller är det lösenords skyddet du är ute efter?
Som jag skrev tidigare, den funktion blocket har, anonseröen skriven annons väljer ett lösenord ex, 12345, lägger in annonsen, och sedan om han sålt sin produkt så kan han enkelt gå in på sin annons skriva in sitt valda lösenord och trycka på radera och annosen raderas smidigt och enkelt.
Har nu gått över till forumet från matt
script arcive verkar vara bättre,hur gör man då för att radera på det sätt som jag beskrev tidigare med detta forum.
Jag antar att det du vill ha är ett forum med användare som exempelvis Webforum. Vad jag vet så har inget av de forumen du testat stöd för detta.
Pröva dessa istället:
http://www.ultimatebb.com/home/freebie.shtml
http://www.dcscripts.com/dcforumlite2.shtml
------------------
SteveNet - stevenet@webmarkit.net