Well, tystnaden tolkar jag ungefär som: "Oerhört klokt val Per, köp och vá glá!". Så om någon timme går beställningen iväg om ingen har några synpunkter (dock via akademibokhandelns web-butik som var billigare) :)
Jag har 2nd edition, och den är väl som renholm säger "bred", dn tar upp det mesta, på ett övergripande plan. Helt ok bok för intro till respektiv delar.
(dock via akademibokhandelns web-butik som var billigare) :)
Ojojoj vad man kan ångra sig. Beställde och betalade boken och väntade snällt på någon form av kollinummer eller liknande skulle dimpa ner i mailboxen. Inget kom så jag skickade ett mail till dem och frågade om jag inte borde få det. Fick till svar att de inte skickade ut sådant automatiskt (fick inte kollinummret den här gången heller). Idag så fick jag dock paketet från dem, öppnade det och fann att de skickat med fel bok (fick en bok om c++ istället)!!! Gissa om jag blev glad :x