Var och innhandlade ett set sprillans nya TaylorMade Oversized järnklubbor och kände hur det sög i golftarmen efter lukten av gräs och ljudet av svordomar.
Finns det intresse för att köra en skåne golftävling här på webforum? Vi kunde ju träffas och spela en dag och se vem som är bäst på att träffa den lilla vita bollfan.
Jag är ingen bra spelare själv, 28 i hcp, men det tar jag igen med att slå kort och snett och entusiastiskt.
Skåne är ju fyllt av fina banor och jag har bara spelat på typ 4 av dem, så jag är öppen för förslag, nu när jag har bil med så kan jag transportera mig runt lite.
JAg kan inte se att dne är pay-n-play iofs... men billig var den. Om vi skiter i pay-n-play kravet och siktar på billigt finns Värpinge Golfklubb med sina 9 hål och berömda greener. Där är det billigt med.
Är det någon som har visat intresse som inte har officiellt hcp?