webForumDet fria alternativet

Simpson figurines?

Konsumentråd

4 svar · 310 visningar · startad av jonne

Medlem sedan jan. 20011 154 inlägg
Frågan#1

Finns det någon eurolpeisk nätbutik som säljer simpsons figurer? Gärna orginalen av Playmate. Tror inte de säljs alls i sverige och har inte lyckats hitta något i europa heller. Finns i usa men är lite kluven till att våga beställa därifrån.
Någon som har några bra länktips?

Medlem sedan maj 20007 492 inlägg
#2

Nu är jag inte 100% säker men det finns en affär i Mamö, heter något med Comic... som säljer massvis med olika Simpsonsprylar.

Annars kan du få köpa en massa Simpsonsprylar av mig :)

Medlem sedan jan. 20011 154 inlägg
#3

Jaså har du överskott? Där kan vi nog komma överäns om något :)
Är ute efter lite bordsfigurer till jobbet bara. Vad har du som du vill bli av med?

Medlem sedan maj 20007 492 inlägg
#4

Jag har inte kvar speciellt mycket faktiskt. Hade askkoppar, pennställ, affischer och några bordsfigurer. (Figuerna vet jag inte var de kommer ifrån men de såg ut exakt så här iallafall: http://www.toyglobe.com/details.php?type=713 och det verkar vara de du söker) Om de ligger uppe på vinden eller om min lillebror lekt bort de vet jag inte, har inte sett dem på nått år iallafall.

Så det jag har i mitt rum just nu är en spargris, Bart sitter ner med hål i huvudet, märke miniland från 91.

Medlem sedan jan. 20011 154 inlägg
#5

Ja precis sådana som jag är ute efter som Toyglobe har.
Någon som har erfarenhet av att beställa därifrån?

247 ms totalt · 4 externa anrop · v20260731065814-full.86ec41c2
119 ms — deklarationer (db)
0 ms — hämta statistik (cache)
123 ms — hämta tråd, inlägg och bilagor (db)
121 ms — ändringar (db)