webForumDet fria alternativet

24, säsong 3

Film & TV

3 svar · 285 visningar · startad av @nders

Medlem sedan juni 200032 967 inlägg
Frågan#1

Glöm inte att tredje säsongen av 24 börjar i kväll, klockan 20:55 på TV4.

Mvh
anders

Medlem sedan juni 20003 169 inlägg
#2

Väntar tills den kommer på DVD. :)

Medlem sedan mars 20015 287 inlägg
#3

24 ska bli lite kul, men onekligen måste jag säga att i alla fall första repan de körde blev bra tokig imho eftersom hela konceptet med realtid går om intet om det går för lång tid mellan avsnitten.
(Säsong 1 var det längre än en vecka pga diverse andra viktiga program som sattes in kors & tvärs.)
Så... dvd är lockande, men nja, det är inte direkt något man ser om igen och igen.
*tittar på klockan*

Medlem sedan apr. 200312 679 inlägg
#4

Jag har följt båda säsongerna av 24. Och jag tycker serien är ganska bra. Men jag måste säga att tv4 verkligen förstör allt med alla sina reklampauser. Jag blir galen varje gång dom tar en paus, och sen när det börjar igen har dom klippt bort halva handlingen!

Och sen det här med Jacks dotter. Haha, det är väl ändå lite roligt att hela tiden när hon blir befriad så ska hon bli kidnappad eller hamna i trubbel igen! Helt oslagbart. Och nu, i de nya avsnitten ska det visst handla om något virus. Jag vet redan handlingen! Jacks dotter (vad hon nu heter) kommer, när det är några avsnitt kvar, bli smittad. Och allt går ut på att Jack måste hitta botemedlet för att bota sin dotter. Herregud… :x

259 ms totalt · 4 externa anrop · v20260731065814-full.a51de22e
125 ms — deklarationer (db)
0 ms — hämta statistik (cache)
130 ms — hämta tråd, inlägg och bilagor (db)
118 ms — ändringar (db)