E erka Medlem sedan dec. 1999 6 522 inlägg Frågan 12 juli 2002 10:54 #1 Jag såg en dokumentär på tv där storvuxna män tävlade i att kasta dvärgar så långt de kunde. Självklart kastade de dvärgarna i vatten så de inte slog sig så mycket. Vad tycker ni om dvärgkastning, skulle det bli en bra tv sport ? Vad för mer bisarra inslag skulle man kunna lägga till det redan skapligt bisarra med att kasta dvärgar
Bire Medlem sedan dec. 1999 19 074 inlägg Det skulle väl isf vara att klä av dvärgarna nakna, rulla dom i tjära & strö dun ever hela deras kroppar men utelämna könsorganen..
Då har man nog förnedrat dom ännu mer :(
Kasta puckade programledare vore mera nice.. Tänk att svinga Robban Aschberg 150 meter med nån mekanisk svingmackapär i direktsändning!!!
G GunnarD Medlem sedan juni 2001 4 290 inlägg Det värst är väl att han skulle nog kunna ställa upp på det :e
Han med sitt Lavemang SM :P
E erka Medlem sedan dec. 1999 6 522 inlägg Bire:Tror det är svårt att få en människa å ställa upp på det, men man vet aldrig, pengar kanske kan lösa det.
Slänga iväg Robban A. vore inte helt fel, har något emot han sätt att bedriva journalistik
Började osökt att tänka på ett inslag i Grogg.
Kast med liten tseering. Det var en höjdare men i verkligheten är ju något liknande bara löjligt.
Bire Medlem sedan dec. 1999 19 074 inlägg
han sätt att bedriva journalistik
Skrev du lite fel månne? ;)
Du menar hans sätt att göra sensations-tv?
Journalistik kan vi nog inte klandra honom för att fuska med.. Det är tom så att Gert "Ribban" Fylking är mera journalist! :)