...and cross your fingers.
Nu behöver jag det strax. "Nu" och ungefär en och en halv timme framåt...
Wish me luck...
64 svar · 1 412 visningar · startad av Rikard
fingers crossed! :e
Lycka till!
Nu igen! :e
Men självklart håller jag stadigt i tummarna en stund framöver med riktning mot Tyskland.
Ser väldigt frågande ut, men håller tummarna ändå. :)
Jag har hållt tummarna länge nu, men testar lite med tårna för att inte få blodstopp i tummarna.
Talaförfanomhurdetgicksnartdåinnanjagsvimmar!!!!
vad??
*masserar Bires tummar som ser farligt bleka ut*
Tack! :)
Är det här bara för invigda eller kan någon förklara lite mer om vad det handlar om, det är rätt trist med alla dessa privattrådar där hela grejen tycks handla om att vara så hemlig som möjlig och endast skriva om saker som ett fåtal känner till. Om det är syftet fungerar e-mail utmärkt.
Jag har inte en aning om vad det handlar om, men jag önskar gärna Rikard lycka till ändå. :)
Om jag ska gissa, så tror jag att han försöker avrätta tyska konsulter utan att det ska bli en massa blod på golvet.
Ursprungligen av hypatia Om jag ska gissa, så tror jag att han försöker avrätta tyska konsulter utan att det ska bli en massa blod på golvet.
Misstänker exakt samma sak då han skulle på nått viktigt möte i Bratwurstien i dag.
Ursprungligen av hypatia Om jag ska gissa, så tror jag att han försöker avrätta tyska konsulter utan att det ska bli en massa blod på golvet.
Inte välta tyska kor då??? :e
*undrar om han inte lyckades avrätta dom, kanske är det därför han inte kan komma in och berätta*
Jag misstänker att Rikard fick smaka på det tyska stålet.
Är det här bara för invigda eller kan någon förklara lite mer om vad det handlar om,
Nope, detta var snarare ett fånigt behov från min sida att känna att jag hade personer bakom mig. Jag tror nog att bara några få av mina absolut närmsta vänner och kollegor visste vad det handlar om. Skaran av webForum-medlemmar som var insatta var mer än synnerligt begränsad den här gången. ;)
Jag var precis på väg in i ytterligare ett tufft samtal med min chef - som inte blev av på grund av att han inte fanns tillgänglig - samt ett näst intill lika tufft samtal tillsammans med min chef och mina projektmotarbetare.
Ur projektmässigt perspektiv gick samtalet både bra och dåligt. Ur projektledningsperspektiv gick samtalet också bra och dåligt... :(
Men, men, det reder sig nog... :)
Klart att du har personer bakom dig Rikard, det ser jag inget som helst fånigt med att vilja känna. Sånt är ofta ett bra stöd bara att veta om att man har. Synd att det inte gick så bra som du hade velat men det kommer säkert fler tillfällen snart får vi hoppas.






