Nä.
Fast jag är ändå inte där, fan också, får skrämma skiten ur dom där snorungarna någon annan gång.
21 svar · 1 066 visningar · startad av voigtann1
Vill bara säga hej ifrån Dreamhack. Ni som är här kanske vill träffas :D
Nä.
Fast jag är ändå inte där, fan också, får skrämma skiten ur dom där snorungarna någon annan gång.
dreamhack får man väl dreama vidare om, har aldrig varit där faktist, närmast var 2000 då en jobbarpolare ville dra med mig, men det verkade som omständigt... :)
Liten raport: Trött som bara den men första natten är avklarad... om 1-2 timmar får jag sova :e
Jasså, du är också där. Då är vi iaf tre... med dig silfver och jag själv.
Jag o mina 4 andra polare sitter längst bak på gränsen mellan Grrl-ech och Abit.
Själv sitter jag mitt emot de två datorbutiken-balongerna.
ofasen... då är vi inte långt ifrån varandra.. vilken rad och vilken plats?
Lääääängst bak, D30 Plats 32.. ungefär, vi har sex platser.
"jag" har Gör-en-knapp-för-2-kr bakom mig... Två svart burkar, en med 2 blåa dioder som lyser irriterade på grannen....
Kom till mig :e D25 plats 53... sitter med en laptop med wide-screen. :e
Komigen grabbar! Kasta ett smält smörpaket mot någon dyr server, så vi kan få länka lite till Aftonbladet. :e
M.Cheraghi > Varför ett smält, det kan vel få smälta däri..
Tjaa, det räcker vel med att Felia har gått ner två gånger.....
Snart kommer bodström och lägger en hand på din axel!
hehe har varit ute och sprungit lite så.... men nu är man tillbaka
Ni som är på plats, vad kostar det för en utböling att traska in och hälsa på över dan?
100:- så har du det till 12 dagen efter, spelar ingen roll när du kommer
Visst var Dreamhack i år det sämsta någonsin?
Det här var sista gången jag gick på Dreamhack. Det är inte värt pengarna längre. Inte ens för att fylla diskarna med film och musik. Det känns verkligen som att Martin och Kenny inte bryr sig länger. De låter crew-killarna sköta allt. De ser bara intäkterna och skiter i hur vi besökare har det.
Om de vill pröva på annat - fine. Men då skickar man över arbetet till någon som brinner för det lika mycket som de en gång gjorde. Man låter det inte bara falla sönder och samman...
Jag hade jävligt kul annars, med mina polare. Vi spelade mycket spel, flummade runt och filmade en massa. Men allt runt omkring var under all kritik tyvärr. Är jag ensam om att känna så här?
silfver skrev:
Var Radio7 där i år?
Vad skoj på ett sätt att det iaf märktes att Radioseven inte var på plats. Tyvärr tog Dreamhack i år ett beslut om att endast ha betalande sponsorer/utställare på plats. Eftersom vi är en ideell förening finns det ingen ekonomi för att kunna betala pengar för att sända på Dreamhack. Detta tillsammans med att Dreamhack även beslutat sig för att köra en helt egen radio gjorde att Radioseven inte var på plats.
legis skrev:
Vad skoj på ett sätt att det iaf märktes att Radioseven inte var på plats. Tyvärr tog Dreamhack i år ett beslut om att endast ha betalande sponsorer/utställare på plats. Eftersom vi är en ideell förening finns det ingen ekonomi för att kunna betala pengar för att sända på Dreamhack. Detta tillsammans med att Dreamhack även beslutat sig för att köra en helt egen radio gjorde att Radioseven inte var på plats.
Jobbar du på Radio7?
Men då var det som jag trodde - att de inte var där. För musiken var åt helvete fel. Man kan ju inte spela radiopop på ett LAN?! Det kunde likaväl vara Radio Match som var där och sände. Jag blir bara sur när jag tänker på att de inte spelades någon chipmusik... :x
Spelade de inte ens Tetris? :o
Melea skrev:
Spelade de inte ens Tetris? :o
2PM - Tetris. Och så körde de någon annan version. Det blev drag när de körde den där.
Men sen så dog det rätt fort igen.