Har råkat ut för nått riktigt konstigt med nätverket, det händer bara i IE också.
Sidor vill inte uppdateras i IE av nån orsak, och samma fel kan ses på flera datorer, det verkar inte vara problem med en klient eftersom flera klienter visar samma fel, men ladda om det i Mozilla och där funkar det, vaf*n är det som händer?
Verkar som det ska finnas nån sorts jäkla halv-störd proxy nånstans men inte har vi nån sån inte.
Det kan vara det att ISP:erna(boNet tex) börjat köra med webcache servrar, vilka inte är 100% stabila...
Tja, nu är det ju detta ett internt nätverk, alltså datorerna kopplar sig till våran webserver, via interna IP adresser, och det funkar ju om man kör med Mozilla, men inte IE???
Vi har ju förstås en såndär jäkla brandvägg som står för det, kanske den är skyldig...
SirPeterMedlem sedan feb. 20018 958 inlägg Blir det samma fel om du trycker Ctrl - F5 med?
Vet inte längre, det blev liksom uppdaterat till en korrekt version nu igen, så jag kan inte se om det är fel eller inte.
nu är det samma FEL igen och det händer _bara_ med en kund(använder querystrings för att separera kunder ur databasen) och ctrl+F5 funkar inte.