calsonMedlem sedan dec. 2003487 inlägg Hej!
Jag har ett problem med min bärbara dator
När jag sitter och skriver en text, som nu, får textmarkören heltplöttsligt för sig att hoppa några rader (olika varje gång). Tex det tog lång tid att skriva det här eftersom jag måste klicka tillbaka till slutet av texten hela tiden.
Det är väldigt störande eftersom jag använder datorn till att skriva längre texter.
Kan det vara en bugg eller är det något fel med mitt tangentbord?
Tack på förhand
Mvh
Hur funkar det i olika program? T ex, hoppar markören mellan olika filer i utforskaren? Anteckningar?
calsonMedlem sedan dec. 2003487 inlägg Nej bara när jag skriver här, i anteckningarna eller liknande.
calsonMedlem sedan dec. 2003487 inlägg det kan även hända att jag skriver över text eller tar bort ett helt stycke när markören hoppar, mycket märkligt
Det är inte så att du har en Touchpad, har det själv och det händer ofta att man råkar trycka på plattan och då flyttar sig markören dit musen var ju.
/ Niklas
calsonMedlem sedan dec. 2003487 inlägg nä jag har verkligen tänkt mig för och håller händerna i styr