I inställningarna kan du välja bl.a speglad. Koppla ur från datorn, starta om, koppla in igen.. starta om igen, så kommer förhoppningsvis en dialogruta upp. Lite info & hjälp..
Välj hur ytterligare bildskärmar visas.
När du har anslutit ytterligare en bildskärm använder du dialogrutan En ny bildskärm upptäcktes för att visa hur du vill att skrivbordet ska visas på bildskärmen.
Du kan välja att spegla eller visa en dubblett av skrivbordet på alla bildskärmar. Speglad visning av skrivbordet, standardalternativet, är användbart om du tänker använda den bärbara datorn för att ge en presentation med en projektor eller på en fast skärm i ett konferensrum, t.ex. en väggmonterad plasmaskärm eller monitor av TV-typ. http://windowshelp.microsoft.com/Windows/sv-SE/Help/c90105a0-57c1-4f0e-b095-b5ed1de8fc431053.mspx
