webForumDet fria alternativet

Två explorer?

1 svar · 336 visningar · startad av Prometheus

PrometheusMedlem sedan mars 2001464 inlägg
#1

Vill ha två versioner av Explorer för att testa sidor i...går detta eller leder det till problem? Jag kör IE 6 nu men vill ha 4:an samtidigt. Har många versioner av andra läsare installerade, men misstänker att det blir svårare med IE...eller? :stud

Har två partitioner, C: med Win 98 SE på och D: som jag använder som lagringspart.

Jo, just det.....vill också slippa Outlook Express men det är väl bara att bocka av vid installation som med de nyare versionerna?

Om det går...är det nån som vet var man kan få tag på 4:an eller måste jag rota efter de gamla undanstoppade skivorna? ;)

Ha en trevlig fortsättning på helgen :bire

Web-TorMedlem sedan nov. 200011 794 inlägg
#2

Frågan om flera IE samtidigt har varit upp tidigare och svaret har då varit nåt i stil med: "Nej, det går inte att"

Jag har testat nån gång och jag har för mig att man alltid får upp rutan: "Du nyare version av IE installerad."

Genererad på 379 ms · cache AV · v20260730165559-full.f96bc7eb