En av våra katter på pissat på targetbordet. Nu funkar bara vissa delar targeter.
Har öppnat datorn så vi har fått lös targetbordet. Så nu undra jag någon som vet hur man bort sladd till targetbordet på en Compaq Presario CQ60? Eller sitter sladden fast så att man inte kan bort det?
(Förlåt. Kunde inte låta bli. Det heter "tangentbord" och "tangenter". Bra att veta. Om det förstås finns något som faktiskt heter "targetbord" som jag aldrig hört talas om. Och då får jag väl stå där med struten på huvvet....)
Hade själv en laptop som jag lyckades spilla några droppar vatten på. Datorn blev obrukbar. Efter nån dag hade det torkat och allt var OK igen.
Hur längesen var det katten pissade? Har ni låtit det torka? Vad var det för sorts katt? (sista var ett skämt)
Ooops.... ber om ursäkt jag också - efter att jag till slut såg din signatur.
Fan, ta och gör den (signaturen alltså) stor och fet så att folk ser! Så här:
[b][3][red]OBS!!!! JAG ÄR DYSLEKTIKER OCH STAVAR OFTA FEL.[/red][/3][/b]
Det ska gå bra, du kan ju testa att ta bort lite tangenter också och torka bort så mycket "klegg" det går, det brukar ju samlas en del i ett tangentbord.
266 ms totalt · 4 externa anrop · v20260731065814-full.a51de22e