Jag har en Nokia 445ZA skärm (CRT) som har pajat. När jag startar den händer inget på displayen, power-lampan lyser i några sekunder, sen slocknar den ett ögonblick och sen börjar den blinka konstant frenetiskt, mycket snabbare än den gör när den går in i standby-läge.
Nån som har nån aning om detta blinkande kan tyda på nåt specifikt fel?
Tack på förhand.
Jag har letat på internet efter kontaktinformation. På Nokias hemsida verkar det dock som att man bara får prata med dem om man har en Nokia mobiltelefon eller Nokia satellit/digital-tv mottagare. Mycket märkligt.
Skärmen är en som jag fick ta över för ett år sen och jag har inga papper på den, så jag har ingen supportinformation där.
Jag tror att det är ViewSonic som har köpt upp Nokias CRT-skärm-program. Om så är fallet, kontakta deras Internet-support här: http://www.viewsonic.com/support/index.htm
Ja jag läste nånting om det men hittade först inget på ViewSonic's hemsida som tydde på det men efter lite mer letande fick jag det bekräftat så nu har jag kontaktat dem, hoppas att de bryr sig om att svara.
Tack för hjälpen!
261 ms totalt · 4 externa anrop · v20260731065814-full.a51de22e