Jag ska kpa en ny mobil och just nu står det mellan SonyEricson K700 och Nokia 6630. Är det någon som vet något om någon av dessa.
Vad jag vet så är det ganska lika när det gäller vad som finns i lurarna. Skillnaden för mig är Radio och lite Mp3 möjligheter i K700 eller ingen radio och mycket Mp3 i 6630. :OO :r Det är väl det som jag hänger upp mig på..... :l
Jag har haft en k 700 sedan november och den har fungerat helt felfritt. Tycker dock att det är lite för kort batteritid på den.
Vad det gäller radion och mp3 så använder jag den inte som mp3spelare men radion drar jag igång ibland och den funkar fint. Tycker det är helt ok att kunna lyssna på radio när man är på gående fot.
Vilken du ska välja beror ju helt på om du hellre lyssnar på mp3 än radio..
Idagsläget så lyssnar jag väldigt mycket på radio (har en liten fickradio) men jag har även köpt en språkkurs som jag kör via mp3. Eftersom K700 har ett litet förråd till mp3 så klarar jag det om man kör olika kapitel olika gånger osv... ;)
När det gäller radio: Tar det mycket på batterierna?