Jag fick svar på ett annat forum och det visade sig vara rätt :)

Neighbours From Hell heter spelet.
5 svar · 562 visningar · startad av Niklas-
En kompis till mig hade för ett par år sedan ett demospel som han fått genom någon speltidning.
Minns inte vad spelet hette och när jag nämnde det för honom och frågade vilket spel det var han hade så hade han inte en aning om vilket det var.
Så det är nu jag vill ha er hjälp att komma på vilket spel det kan ha varit.
Det jag minns är att det är ett animerat datorspel (PC var det på, osäker på om det finns till Mac) där man skulle sabotera för sin granne. Jag har dock för mig att man var på en båt. Man skulle leta efter grejer som man sedan skulle lägga på ett visst ställe för att grannen skulle typ snubbla eller vadsomhelst.
Jag får en känsla av att det var kraftiga färger. Jag tror även att man skulle plocka upp ett fiskespö ur ett akvarium.
Men detta var som sagt för flera år sedan (säkert 3-4 år sedan) men nu kom jag och tänka på det och vill verkligen veta vilket det kan vara.
MVH Niklas :)
Jag fick svar på ett annat forum och det visade sig vara rätt :)

Neighbours From Hell heter spelet.
Du har inte tänkt att dela med dig av vad spelet heter?
Neighbours from Hell av företaget Auran. Allt enligt webbadressen ovan.
Pace skrev:
Neighbours from Hell av företaget Auran. Allt enligt webbadressen ovan.
Nej, det var en screenshot, inget annat. Det är lite enklare om man skriver i tråden vad spelet heter.
Ber om ursäkt för det. Hade givetvis tänkt att skriva in det men det jag glömde jag totalt bort!
Som Pace sa så är det Neighbours From Hell