webForumDet fria alternativet

DVD-bränningsprogram...

2 svar · 256 visningar · startad av Blårand

BlårandMedlem sedan jan. 20032 356 inlägg
#1

Hejsan!

Vad har ni för program när ni bränner era DVD skivor?
Jag har "MyDVD" som följde med maskinen, men där har jag inte sett några möjligheter att bränna över vanliga filer rakt av, utan där kan man endast skapa menyer och lägga till filmsekvernser och bilder m.m.

Försöker jag bränna med hjälp av programmet "Nero" som jag använder för cd-bränning, får jag nedanstående meddelande som inte känns helt tryckt ;)
http://member.webforum.nu/Bl�rand/DVD.jpg

Skulle vilja ha ett bra DVD-program där man kan bränna över filstrukturen från en hårddisk, rakt över till DVD-skivan, om ni förstå hur jag menar? Ungefär som när man bränner cd-skivor.

Trevlig helg, oxå!!

PersianBulldogMedlem sedan aug. 20023 005 inlägg
#2

Flyttas från Musik - Media..

ViktorMedlem sedan aug. 20021 752 inlägg
#3

Vad jag kan se så är det inget fel på Nero utan det verkar vara så att standarden för "multisession DVD" har varit lite diffus så det har kommit DVD spelare som inte kan läsa standard multisession, samma sak med OS. Det kommer att vara samma problem i alla brännprogram.

/Viktor

131 ms totalt · 3 externa anrop · v20260731065814-full.30151723
0 ms — hämta forumlista (cache)
0 ms — hämta statistik (cache)
129 ms — hämta tråd, inlägg och bilagor (db)