Hej!
Vet någon ett smidigt sätt att hantera sin msn chatloggar? Finns det några vettiga program för detta ända mål?
6 svar · 813 visningar · startad av Sjodahl
Hej!
Vet någon ett smidigt sätt att hantera sin msn chatloggar? Finns det några vettiga program för detta ända mål?
Msn Chat Monitor & Sniffer & IMMonitor MSN Spy 2.2.8
http://www.awinsoft.com/
http://www.immonitor.com/msn-spy.htm
Tack,
Men inte ute efter något sniffar program.
Har min loggar på min dator, men skulle vilja organisera dem på något vettigt sätt.
Ett program som kan konvertera dom alltså (till något format), så att dom organiseras bättre? HTML, PDF, finns hur mycket som helst... Finns här, en hel del freeware. http://www.softsland.com/plain.html
http://www.bestfreewaredownload.com/s-visfkiou-convert-c-151-text-document-editors-freeware.html
R/ ..humm.. du skulle kunna använda sökorden: convert text (och/eller) log file to (det formatet du vill ha det i) freeware.
Japp och vilket rekommendera du??
Något program som håller alla loggar så man kan bläddra på ett smidigt sätt och söka i dem. Inte ha dem som ett word dokument, eller pdf.
Vet ju inte vad du gillar eller föredrar för sorts format, men om du använder dom rekommenderade sökorden, så finner du säkert det du vill ha. :i
R/ vänta lite... fick en idé. :D
japp men som sagt inte ute efter att konvertera filerna ifrån XML till något annat (om det inte krävs). Ute efter ett program som kan hantera dessa filer på att lättsamt sätt. Kanske som outlook, man kan lägga upp en mapp för de olika kontakterna eller liknande. Sökt men hittar inget vettigt.