Jag har W2K & W95 med dualboot och vill använda samma "bas" för Outlook i båda operativsystemen.
95:an har Outlook 98 och Windows 2000 har Outlook 2000 - Är det möjligt att kombinera dessa så att ifall jag skriver något i W2K / OL2K så finns det även i W95 / OL98.
okej okej jag ger mig
men du.. går det inte att installera office 2000 i win95?
aldrig nåt jag försökt göra då jag övergav 95 för typ 3 år sen.. men.. det borde väl gå? eller?
varför jag tjatar om d e att jag _tror_ inte att du kan få outlook 98 och 2000 att samarbeta.. det går ju att importera och exportera.. men du kan inte ange samma personlig mappfil .pst.. men d borde ju gå om du har samma i dom olika operativsystem.. förutsatt att du kommer åt mappfilen från win95 dårå.. men det kan du ju mycket säkert =)
Nu är jag dålig på kontorsprodukter
men går det inte att använda en gemensam databas då?
Istället för att försöka nästla ihop de olika titt-ut programmen, tänkte jag.
hum
Outlook 2000 använder pst mapp det är jag 100% säker på. Har själv flyttat den för jag fick dåligt med uttrymme på min WinNT installations partition..
Nope ingen uppdatering eller nånting
Kolla på Egenskaper för personlig mappfil (högerklicka).. Avancerat.. ligger den verkligen i Windows/temp eller vad du sa? Du kan i vilket fall flytta pst filen och när du startar outlook igen anger du bara var du flyttat den.. *fungerat för mig ett antal ggr nu*
mvh
Jymdis
246 ms totalt · 4 externa anrop · v20260731065814-full.d34c6d5a