Hjälp en okunnig rackare - vad syftar du på specifikt när du skriver komponenter?
Kan man på något enkelt sätt få ut en lista ur windows 98 där alla installerade komponenter är uppräknade?
/webb
6 svar · 250 visningar · startad av webbmannen
Kan man på något enkelt sätt få ut en lista ur windows 98 där alla installerade komponenter är uppräknade?
/webb
Hjälp en okunnig rackare - vad syftar du på specifikt när du skriver komponenter?
Ja, jag förstår inte heller riktigt vad du menar webmannen
Kontrollpanelen > Lägg till/Ta bort
Ajdå, inge vidare formulerad fråga förstår jag. Nåväl tänk så här "hans hustru har haft det sådär i 17 år!!!"
Jag tillhör dom som aldrig varit så intresserad av vad den eller den "saken" heter som gör det eller det i min maskin. Bara det har fungerat så har jag varit nöjd.
Nu ska jag installera (törs jag nämna det här?) Linux och vet att jag då kommer att få svara på frågor om vad min dator är utrustad med. Panik! jag vet ju inte ens vilken mus jag använder (ok det står Microsoft på den men sen då?).
För att ingen ska ta handen från mig fullständigt på grund av Linux så kan jag nämna att det bara är en extra hårddisk som ska få Linux i sig. The main harddrive will still run Windows98!
/webb
Högerklicka på "Den här datorn".
Välj egenskaper.
Markera fliken Enhetshanteraren.
Klicka på skriv ut.
Det hjälper dig kanske inte hela vägen, men en liten bit i alla fall?
[Redigerat av Rikard den 10 jan 2001]
En "lite" stolt webbman konstaterar att han tydligen kan lite i alla fall
Tipsen i denna tråd kunde jag redan
Dessutom är nu Linux inmonterat och fungerar
/webb