webForumDet fria alternativet

Felmeddelande vid avslut av program (Vista)

Windows

0 svar · 316 visningar · startad av tillmar

Medlem sedan sep. 2002928 inlägg
Frågan#1

Hej!
Nu har jag fått lite problem här som jag inte fattar hur man ska lösa.
Hade lite problem med internet, den tappar anslutning osv så var tvungen att reparera hela tiden osv. Det fungerar i 10 minuter sen tappar den anslutningen igen.

Så jag startar om datorn, så nu fungerar internet som det ska dock inte Firefox den försöker inte ens hitta sidan man skriver in. Har installerat om och fungerar inte heller.

Nu till det större problemet, Alla program utan firefox fungerar men när jag stänger av dom så får jag upp rutan "Ett problem gjorde att programmet inte fungerar korrekt. Programmet stängs och du kommer meddelas om det hittas någon lösning på problemet"
Klickar stäng och sen händer inget mer. Startat om datorn flera gånger utan resultat även tagit bort firefox.

Har inte installerat några konstiga program eller nått på senaste tiden utan bara uppdaterat till senaste Firefox som kom nyss, 2.0.07 eller nått var det tror jag.

Någon som har något tips på vad man kan göra?

Edit: Verkar visst som jag bara kan surfa med IE, dom andra webbläsarna hittar inget nät.

Edit2: Såg att en Uppdatering gjort inatt vid 2 så jag systemåterställde datorn tills dess. Gillar inte systemåterställningar, brukar alltid ställa till det men nu fungerade det iallfall. Problemet försvann och har även installerat uppdateringen igen och sen startat om och fungerar fortfarande, så får väl se denna tråd som löst men ifall någon haft liknande problem och löst det på annat sätt så säg gärna till.

262 ms totalt · 4 externa anrop · v20260731065814-full.a51de22e
124 ms — deklarationer (db)
0 ms — hämta statistik (cache)
130 ms — hämta tråd, inlägg och bilagor (db)
129 ms — ändringar (db)