Jag tycker att det är lättare att göra hemsidor i Anteckningar än i ett WYSIWYG editor. En WYSIWYG editor kluddar alltid till koden och det är svårarae att få sidan som man vill!
Smartie... Gå till http://www.editplus.com så hittar du något annat som också kan klassa ut WYSIWYG editorerna men ändå behålla den fräscha och högst informativa antekningar looket. (Oj, jag borde satsa karriär som en försäljare nån gång.) :)
Vill bara påpeka att det finns flera WYSIWYG-editorer nuförtiden som inte "kluddar till" koden om man inte vill det. Det går oändligt mycket fortare att använda en WYSIWYG-editor om man ska göra stora sidor och tid är ju som bekant pengar.
Prova t ex Frontpage2000 där du kan välja mellan att koda i WYSIWYG-läge eller rent HTML-läge med färgkodade taggar och allt. Det går att ställa in i editorn om den ska "snygga till" koden eller om den ska behålla den exakt som du skrev den.
257 ms totalt · 4 externa anrop · v20260731065814-full.86ec41c2