---
title: "Få bilderna på förstasidan i miniatyr men full i inläggen?"
type: "forum-thread"
url: "https://www.webforum.nu/amne/webbutveckling/178773-få-bilderna-på-förstasidan-i-miniatyr-men-full-i-inläggen"
topic: "Webbutveckling"
topic_url: "https://www.webforum.nu/amne/webbutveckling"
author: "xtreme"
published: "2009-05-28T12:17:00.000Z"
updated: "2009-05-28T12:17:00.000Z"
replies: 0
views: 418
page: 1
pages: 1
language: "sv-SE"
site: "webForum — webforum.nu"
rights: "Upphovsrätten till varje inlägg tillhör dess författare."
attribution: "Citera som: webForum, https://www.webforum.nu/amne/webbutveckling/178773-få-bilderna-på-förstasidan-i-miniatyr-men-full-i-inläggen"
---

# Få bilderna på förstasidan i miniatyr men full i inläggen?

## #1 — xtreme, 2009-05-28T12:17Z

Använder senaste Wordpress med följande tema: <http://www.wpthemedesigner.com/2008/05/07/rebel-magazine-theme/>

Senaste nyheterna med första raderna i nyheten hamnar på förstasidan och hade tänkt ha en bild till varje nyhet. När jag infogar en bild blir den lika stor på förstasidan som när man klickar på rubriken för att läsa hela nyheten. Hur gör man för att få en miniatyr av bilden på förstasidan och bilden i full storlek när "man går in i nyheten" för att att läsa hela nyheten?

Vill inte byta tema. Finns någon plugin?

Permalänk: https://www.webforum.nu/p/178773

---

Tråden på webben: https://www.webforum.nu/amne/webbutveckling/178773-få-bilderna-på-förstasidan-i-miniatyr-men-full-i-inläggen
