Har en liten fråga till alla er här på webforum och det är om ni saknar någon webbtjänst på nätet som ännu ej finns?
Webbtjänster ni saknar
10 svar · 594 visningar · startad av Webber2003
Hur många som helst.
T.ex. att kunna köpa nedladdningsbar musik, film, spel och program på nätet till vettiga priser och villkor.
Redigerat med anledning av webForums regler §3.
Synpunkter angående detta beslut, ta kontakt med Josef alternativt forumledare@webforum.nu.
Josef
Moderator, webForum
jeroman skrev:
Redigerat med anledning av webForums regler §3.
Synpunkter angående detta beslut, ta kontakt med Josef alternativt forumledare@webforum.nu.Josef
Moderator, webForum
Köpa var ordet.
Samma här. Jag skulle gärna köpa musik och film till bra priser. Spelar gör jag inte så ofta.
Okej, så det är enbart ett webbtjänst där man kan köpa musik, film och spel till bra priser.
Men det finns väl mängder av företag ute på nätet som säljer just det och det är väl inte allt för stor marginal som går till webbutikerna.
Några andra förslag på webbtjänster som någon saknar?
Antar att du funderar på att starta nåt, eller?
Seriöst, är du ute efter pengar, kör igång en porrsida! :)
Vill bara höra lite vad ni saknar på nätet och någon sådan sida vill jag aldrig börja med då jag vill arbeta med seriösa saker.
Det jag skulle vilja säga är att man inte alltid måste komma på något nytt, ibland räcker det med att bara vara bäst ;)
Får ofta ideer som jag tänker wow va bra.. det kan ingen ha gjort innan och sen krossas den drömmen efter 5 sekunder med google.. men ofta vissar det sig att de olika tjänsterna håller välldigt dålig kvalite och saknar en massa fräcka features som verkligen skulle vara kanon att ha. Det jag vill säg är att du kan tänka på vilka tjänster du själv använder dagligen och se om det finns något du saknar eller du tycker kan förbättras och sedan sattsa på det, om du nu vill starta någon tjänst eller liknande. Är du inte ute efter att starta något så kan du bara bortse från detta inläg :)
Jodå alla tips på webbtjänster tar tacksamt emot, måste ju se vad det behövs för webbtjänster.
Oftast vet man nog inte att man saknar en tjänst fören man hittar den ;)


