Uppdatera.

Webbhotell & domäner

5 svar · 420 visningar · startad av webbmannen

Medlem sedan dec. 1999826 inlägg
Trådstart#1

Kjell,

Finns det möjlighet att lägga in en uppdateringsknapp som gör att man stänger mappar som man besökt? Som det är nu så måste jag stäng browsern och gå in igen för att detta ska ske. Eller har jag missat att denna möjlighet finns.

/sten

Medlem sedan dec. 1999757 inlägg
#2

Det hjälper inte att lägga dit en sådan knapp. Det hela styrs per "session" och så länge du inte byter domän så räknas det ju som samma besök.
Enda sättet blir att ha en funktion som radera din cookie (vilket du kan göra i Inställningar) och därefter göra en uppdatering av webbläsaren, men då tappar du å andra sidan alla din inställningar och får fylla i dom igen.

Medlem sedan dec. 1999826 inlägg
#3

ok, tänkte att det kanske gick att göra som på vårt temporära ställe. Där kan du "mark as dead", men bara man vet så :)

/sten

Medlem sedan juni 2000468 inlägg
#4

JAG HOPPAS ATT JAG INTE REV UPP EN GAMMAL DISKUSSION §e

Medlem sedan dec. 199919 074 inlägg
#5

Spender: Jag ber dig att inte riva upp gamla trådar bara för att det är kul.

Riv gärna upp dem om du har en bra anledning ;)

(Detta var inte en speciellt bra anledning...)

Medlem sedan juni 2000468 inlägg
#6

Nädå, ska inte riva upp fler. :)

265 ms totalt · 4 externa anrop · v20260731065814-full.d34c6d5a
131 ms — deklarationer (db)
0 ms — hämta statistik (cache)
125 ms — hämta tråd, inlägg och bilagor (db)
137 ms — ändringar (db)