webForumDet fria alternativet

Ros till Aleborg

Webbhotell & domäner

5 svar · 695 visningar · startad av iranian.se

Medlem sedan mars 200513 inlägg
Frågan#1

Jag vill bara tacka Aleborg för en fantastisk support och seriösitet i bemötande i världsklass.

Jag har haft Aleborg sedan 2 år för min sajt och har varit supernöjd hela tiden. Under senare tid har servern Baltazar där mitt konto ligger på haft problem med en kund som har kört PhpBB (som blivit hackad).

Min sajt var inte uppe klockan 23.05 förra veckan en kväll. Ringde till Anders precis då och fick svaret att han skulle fixa problemet.

Dagen efter ser jag i mitt mailbox ett mail skickat klockan 03:23 på morgonen då han hade lyckats lösa problemet. Detta anser jag är en fantastisk ansvarskänsla och service.

Just denna trygghetskänslan att man vet att ALeborg är nåbart dygnet runt är vär varenda krona jag betalar till dem.

Önskar er lycka till i fortsättning och hoppas att ni fortsätter med samma anda.

Mvh

Medlem sedan jan. 20023 327 inlägg
#2

Kan bara instämma Aleborgs support är outstanding! :)

Medlem sedan dec. 20012 532 inlägg
#3

Håller helt med! (y)

Medlem sedan aug. 20011 946 inlägg
#4

Tummen upp från mig med.

Medlem sedan apr. 2001762 inlägg
#5

Håller med, jag har flyttat min personliga webbplats till Aleborg och sedan har företaget jag jobbar för börjat köra Aleborg som webbhotell för de flesta små och medelstora kunderna.

Medlem sedan apr. 20012 427 inlägg
#6

Man ska inte sticka under stol med att de har problem ibland, men supporten när så sker är, som sagt, världsklass.

254 ms totalt · 4 externa anrop · v20260731065814-full.a51de22e
123 ms — deklarationer (db)
0 ms — hämta statistik (cache)
124 ms — hämta tråd, inlägg och bilagor (db)
127 ms — ändringar (db)