Jag har rökat på fester och ibland lite då och då i 6år. Men jag började röka på heltid i början av sommaren och röker väl kanske runt 10 cigg om dagen. Men jag är ännu inte beroende, eller är jag? Jag kan lätt gå utan att röka i 2 dagar utan att känna suget.
Hur länge brukar man behöva röka innan man är fast? Jag rökade inte på en vecka och det kändes lungt det också, jag trodde det va lättare att fastna i skiten.
Men jag kan säga detta varför röka överhuvud taget finns inte
mycket mer idiotiskare än att röka.. fattar inte personer som gör
det visst har jag också fest rökt men la av med det för 3 år sedan. tyckte det var fjortis att hålla på med det... (var 16 då)
Det är väl inte 14is å röka? Har ni inte sett några Las Vegas filmer när dom sitter å spelar poker eller? Alla röker, å dom e rika jävlar å inga 14is wannabies :e
Det är ju det jag säger! Alla dör vi i cancer, såvida vi inte hinner dö av någonting annat före, detta oavsett om vi röker eller inte. Så jag tycker du skall passa på att röka, för då ökar du chanserna att du skall dö i cancer istället för något annat. Det är ju helt perfekt... om målet är att dö i cancer vill säga.
hehe, nä jag vägrar, jag ska sluta innan det blir för svårt.. men folk som inte vågar ta ett bloss för att dom är rädda för att fastna i skiten? hmmm, patetiskt?