IT-Brothers: Lag Röd
271 svar · 8 186 visningar · startad av Luxman · sida 14 av 14
Frågan, av Luxman
bassebhu, beatbox, DelPero, Gandalf, hypatia, Johnny Rönnberg, mikul, oelbal, Quid, SgtPepper och SirPeter. Tävlingsledningen förväntar sig att respektive lag snarast , här i tråden, meddelar vilken person de utser till lagledare.
Läs frågan i sin helhet →håller med Quid
vore bra om vi i röda laget slapp göra om alla citat till rött också. eller räknas det som att vi gör fel om citaten är blå?
Latmaskar!
hehe, men det är ju sant ju. om ett inlägg innehåller 3 citat och man citerar det så får vi typ lägga in 6 red-taggar extra.
dock var jag lite ironisk med medhållet på smiliesen :p
Jaja, ni är latmaskar i alla fall... 
Tävlingsledningen informerar
bassebhu skrev:
räknas det som att vi gör fel om citaten är blå?
Nope.
I det röda laget sover man redan innan tre
därför skall det bli roligt att få deras min se.
När deras säng med knäckebröd är fylld till toppen
mår vi i de röda bra och naturligtvis vinner vi loppen.
Vem leder?
Tävlingsledningen inför dispens...
...med omedelbar verkan.
Se http://www.webforum.nu/showthread.php?s=&postid=636915#post636915
Tävlingsledningen informerar
Utröstningen är nu avslutad!
För lag Röd gällde att en deltagare skulle röstas ut från de två nominerade. Röstningen utföll med 19 röster för oelbal mot 12 för SgtPepper vilket leder till att oelbal härmed är utröstad ur lag Röd.
Tävlingsledningen tackar oelbal för sitt deltagande i IT Brothers och önskar kvarvarande deltagare lycka till.
*Rullar över den dagliga öltunnan av - "wF-röd - det enda ölet i rymden" - till Luxman.*

Tävlingsledningen informerar
Då all viktig information om IT Brothers postas i tråden IT-Brothers: Infernaliska såpa-bar! har tävlingsledningen ikväll beslutat att be om att få dessa trådar stängda. Samma regler gäller dock som förut vad gäller textfärgen, med undantag av dispensen.
Tävlingen kommer alltså från och med nu koncentreras till såpa-baren.
Tråden stängs på tävlingsledningens begäran!





