Jag har massor av bilder på min katt Vittass. Han är ofta i vägen och här är några exempel. :)
På tangentbordet
Tittar på TV
Gäspar på synthen
I vågen
Bilderna är förminskade.
51 svar · 1 168 visningar · startad av cyprys · sida 2 av 3
... när du programmerar? (se bild) :e Gärna när man sitter och skriver till nån annan också. :)
Läs frågan i sin helhet →Jag har massor av bilder på min katt Vittass. Han är ofta i vägen och här är några exempel. :)
På tangentbordet
Tittar på TV
Gäspar på synthen
I vågen
Bilderna är förminskade.
Såååå söööt, Marcus E!!!
Oj, oj, man blir ju sjuk av alla bilder på söta katter. Har levt med katter nästan hela mitt liv och fullkomligt älskar dem! Men har blivit allergisk av det oxå...suck... Men att se dem på bild är ju inte fel!!! :)
Hoppas det kommer ett medelm mot allergi inom rimlig framtid :( Kan knappt vra hos grannarna mer än någon timme innan det börjar klia vid nacken och i pannan.
Tengblads katt ser ut som om den vill hoppa ut genom skärmen och döda mig :o Skumt :e
Viking skrev:
Tengblads katt ser ut som om den vill hoppa ut genom skärmen och döda mig :o Skumt :e
De vill hon §e
hehe vi har en hund, yorkshireterrier, typ samma storlek som katten på bilderna... också proffs å ställa sej på tangenbordet.. =)
erka skrev:
Så här sitter de oftast
Har dom aldrig psykat ut dig fullständigt? Känns som det är Hugin och Munin reinkarnerade i siamesform :e :e ;)
Viking skrev:
Hoppas det kommer ett medelm mot allergi inom rimlig framtid :( Kan knappt vra hos grannarna mer än någon timme innan det börjar klia vid nacken och i pannan.
För mig kliar det i ögon och näsa :(
Jag har hört talas om sprutor och liknande men jag vet inget om dom
Engine, he he jo de brukar göra det när jag spelar cs, de brukar då å då hoppa från skärmen ner mot mina axlar, huvud. Vid de tillfällen de kommer på att göra det exakt samtidigt får jag jävligt ont i ansiktet av klössår samt att de brakar ner på tangentbordet vilket brukar resultera i att jag dör på cs rundan. De timar alltid rätt, he he. Jobbigt är det också när man spelar hockey och de sitter framför tangentbordet å slår på skärmen med tassarna.
ska leta reda på lite mer bilder :)
Java som bebis
Java som ettåring, typ nu
java & leija i julfight
erka skrev:
Java som ettåring, typ nu
Sööööööööööööööööööt!!! Kan jag inte få henne? Bara lite?? :)
Nehh leija dödade precis java
he he hittade mitt favvokort
Många fina katter må jag säga! Jag känner väl igen fenomenet med katter som kommer och stampar runt på tangentbordet, det kan vara ganska irriterande när man är koncentrerad, men det ignorerar dom små liven helt :)
Jag har växt upp med katter och mina föräldrar har nu tre stycken som jag brukar åka och hälsa på när jag får kattabstinens :)
Fascinerande att katter nästan alltid ligger och latar sig på bild, och i verkligheten :).