Mynonaa önskar också Er en trevlig midsommar!
Trevlig midsommar wF!
23 svar · 572 visningar · startad av Tengblad
Japp, önskar också en glad midsommar till alla medlemmar
Ta det !lugnt nu ;)
Ha de gôtt!
(har ni vägarna förbi JKPG så är ni välkomna ut till Norrahammar på fest hela natten lång)
glad sommar.....
Vad gör folket nu ikväll då?
Tengblad: om man är här och kan svara på den frågan, är väl svaret ganska uppenbart? Sitter vid datorn såklart! :p
Jag tänkte mer på att folk kan berätta vad dom gjort när dom kommer hem ;)
Jag är hemma och äter jordgubbar. :)
Själv kom jag hem från jobbet för ett par timmar sedan och sitter nu och inmundigar en god kall pilsner... :bire
Jag åt jordgubbar & grädde förut *mumms*
vi hade tråkig släktmiddag. Blä. x( Men nu kan man komma tillbaks till sin trygga datorhörna där inga onda tanter frågar om betyg och liknande :stud. Det har varit mer folk på wF idag än jag trodde det skulle va. Men när jag gick upp 7:30, då var jag ensam inloggad... *känner sig riktigt ball* :h ;)
Fast det blir ju lite tunnt på svar när man e ensam... :(
Har spenderat dagen med att förklara för släkten från Australien varför vi firar midsommar, varför vi äter sill och dricker nubbe, vad en midsommarstång är och vad de löjliga ringlekarna egentligen handlar om - "små grodorna", "vi äro musikanter" och "hej tummen upp" :birp
*surar* cyklade flera mil bara för att få veta att det inte blev någon konsert..... x(
/me hade den bästa midsommaren !!! :D
stoffe-2k skrev:
/me hade den bästa midsommaren !!! :D
om du hade den bästa midsommaren så hade
/me den sämsta midsommaren !!! :D
Midsommarn sög, kvällen var skit.
Slutade med att jag fick gå hem(10km) nästan, som tur va stannade en bil och gav mig skjuts, nån flicka och hennes farsa såg det ut som.
Men annars sög hela kvällen, var så förbannad på allting på lördag att jag vägrade gå nånstans.
Det är så på alla större helger, dom slutar alltid dåligt tycker jag, det är alltid bättre på en helt vanlig helg.
Alla storhelger suger om man inte är en hormonstinn, smygsupande fjortis!
Bire: Man kan faktiskt ha kul utan sex(ehhr.. Sprit menade jag jhu) :OO :p






