Plats: Liseberg (stora entrén), Göteborg Tidpunkt: Lördagen den 1 juni klockan 11.30 Ändamål: Ha trevligt! Hålltider: Förmodligen ohållbart med tanke på sällskapet Bannlysta: Sportdårar som Bire och annat löst folk
Lite information:
Det är dags för en webForumträff i Göteborg.
Vi har planerat att först ha en femkamp. För att därefter ta en öl - för de som är under 21 år och inte kommer in på Tyrolen finns andra drycker att välja.
Därefter kan de som vill, åka lite, och de andra kan strosa runt i soliga Liseberg (ja, vi har beställt sol).
Sedan kan vi samlas för en festlig måltid i någon av Liserbergs eminenta restauranger.
Är det inte en bra ide att skapa många mindre wF-träffar lite mer utspritt i landet för jag kan gissa att alla inte driekt har råd att pysa ner till Göteborg bara sådär......eller har jag fel?...........
Jag vill verkligen, men jag glider inte ensam från Höllviken till Göteborg. Om någon kompis följer med mig, förhoppnigsvis en med körkort så kommer jag!
Brimba, jag måste nog avvakta lite eftersom jag inte har någon aning om ifall jag har barnvakt och sådant, men om det funkar så skickar jag ett mail till dig.
Jag vill verkligen, men jag glider inte ensam från Höllviken till Göteborg. Om någon kompis följer med mig, förhoppnigsvis en med körkort så kommer jag!
Ursprungligen av :stefan:Men vafaaan, måste ni ta den enda dagen på året jag byter adress och kånkar möblemang??
Japp, Brimba skickade ett PM till mig och frågade om jag visste när det var du skulle flytta, sedan var det klart när det skulle bli av.
Du behöver komma bort från flytten några timmar med ju.
Japp, Brimba skickade ett PM till mig och frågade om jag visste när det var du skulle flytta, sedan var det klart när det skulle bli av.
Så var det inte alls!
Det var du som skickade ett PM till mig om vilken dag han skulle flytta, och SEDAN var det ingen svår uppgift för mig att schemalägga lisebergsdagen!
Q är välkommen!
263 ms totalt · 4 externa anrop · v20260731065814-full.d34c6d5a