Skillnaden mellan om det ska gå dåligt eller bra kan vara - hårfin... ;)
lite kär....
87 svar · 513 visningar · startad av crisse6 · sida 3 av 5
Frågan, av crisse6
Har problem, vet inte hur jag ska få en tjej att bli min? Hon har problem att prata om känslor osånt... men va fan... jag vill ju ha henne!!!!!!! hjälp! \------------------ www.groda.net \kvack\, \kvack\
Läs frågan i sin helhet →hmmm.... håller mig ändå till att skippa det, he he :e
------------------
www.groda.net *kvack*, *kvack*
vi låg på klipporna jag med bruden och min kompis med den andra, typ vi låg och myste...
då tog jag typ och hade min hand på hennes mage... medans hon log i min famn... gick lite längre + lite till
Berätta mer, börjar fan bli kåt :e :e ;) :e
Nämen allvarlig, trodde det var du och jag :( ;) :e
GL HF!
[Redigerat av Simpa den 17 maj 2001]
Men alltså, är det en bra idé att se till så att tjejen "råkar" få veta att man är intresserad av henne? *vill höra för- och nackelar*
En kompis råkade berätta för oss i klassen om en tjej som han gillade. Klassens förmåga att hålla en hemlighet testades hårt och efter två veckor visste hon om det. ;) De snackade på vaborgg sen men det blev inget. Så det var väl rätt så negativt, eller hur?
------------------
Axel Veibäck - AxelWeb - axel@axelweb.nu
Nazisterna tycker att judarna är som gökar, de lägger bon i andras ägg. /Niklas Norrby
Klicklänkar - ett enkelt sätt att hjälpa!
Stöd Amnestys kampanj mot tortyr!
sorry, Simpa, men vem tror du blev kåt när man är den personen som gjorde detta ;) he he..
förresten, varför snackar du inte mera på icq? Är det inte du eller? *snyft*
------------------
www.groda.net *kvack*, *kvack*
tror simpa dissar alla på icq...
------------------
<A HREF="http://cartman.nu" TARGET=_blank>
nobody expects the spanish inquisition!</A>
det vet jag inte.
det vet simpa.
------------------
<A HREF="http://cartman.nu" TARGET=_blank>
nobody expects the spanish inquisition!</A>
okej! @nders, har du också försökt att snacka med honom...???
jag fick en liten snabbis med honom idag (he he, jag vet vad ni tänker), han brände en backup samtidigt.. (sägs att killar inte kan göra mer än en sak, det är fel, boypower!!!)
men mer än så blev det ej, jag tror inte att det gick längre för honom sen...
hmmm..... ja ni, detta var väl en både småsnuskig och sann historia! Fråga Simpa!!! :e :e :e
------------------
www.groda.net *kvack*, *kvack*
hallå, har folk lagt ner detta med att hjälpa folk som är väldigt kära??? :e
------------------
www.groda.net *kvack*, *kvack*
nä då [dr_love] har bedökstid vardagar 20.00 --> på #webforum :D
------------------
FRIHET, KÄRLEK & KAPITALISM !
[Redigerat av stoffe-2k den 23 maj 2001]
Vad behöver du hjälp med?
Fråga mig, jag svarar :)
------------------
Med vänliga hälsningar Anders Johansson
Maila mig om du vill
Det bästa med Stockholm är tåget till Göteborg.
*Tror inte att det är någon vidare idé alls faktiskt*
Jaså du bughawk, det tycker du... å andra sidan kan man se det som så, att om det över huvud taget ska hända något, så måste hon förr eller senare få reda på det... ;)
------------------
These are the cries of the carrots, the cries of the carrots! You see, Reverend Maynard, tomorrow is harvest day and to them it is the holocaust.
Spango, jovisst. :)
Men sätter på vilket "hon" får reda på det kan vara rätt betydelsefullt. ;)
Det bästa måste ju ändå vara om man kan säga det utan att använda ord, eller nått. ;)
------------------
/ bughawk < bughawk at chello.se >
I may disagree with what you have to say, but I shall defend, to the death, your right to say it.
- Voltaire (1694 - 1778)
Hehe, du har så rätt så. Prat är en extremt komplicerande faktor i förhållanden :e
------------------
These are the cries of the carrots, the cries of the carrots! You see, Reverend Maynard, tomorrow is harvest day and to them it is the holocaust.
Men gustav. Berättade inte du för mig en gång att du körde för att hämta din "brud" en gång men så valde du att spendera tiden med polisen istället.
Har för mig att bruden stog i regnväder också
Jo, blir man tagen på E6:an på väg ut till Lindome körandes 87 km/h för fort (på en 90-väg) så är det nog bäst att prata lite med polisen... :e
Men för att komma tillbaks till ditt problem, gör så här:
Gå fram till henne och fråga henne helt coolt om hon vill gå på bio med dig på onsdag kväll. Var så säker på din sak att hon inte kan nåt annat än att säga "Ja".
Säg bara "Vad glad jag blir", "Vi ses då" och "Hejdå" och gå sen därifrån. Din kyla kommer göra henne galen av åtrå. :)
På onsdag så ringer du henne och bestämmer tid...prata inte massa onödigt utan håll det kort. Låt ändå glad och så...du måste ju vara glad om du ska få träffa henne i en mörk biosalong. Skyll på att du ska iväg och spela basket med några kompisar som står utanför och väntar...funkar alltid! ;)
Sen när kvällen är kommen så väntar du en liten bit bort ifrån mötesplatsen, där du har full koll på situationen. Försök att tajma så att ni kommer ungefär samtidigt...kommer hon försent så behöver hon inte skämmas och hon tycker att det är skönt att ni är lika dåliga på att hålla tider. :e
Ni går in på bion och bestämmer film...ta gärna något romantiskt i stil med "You've got mail" eller nåt sånt. Det eller en rysare!
Du betalar SJÄLVKLART biljetten och erbjuder henne även dricka och popcorn.
I väntan på att insläppet ska börja så pratar du med henne hela tiden...verka intresserad (ja, jag vet att det är svårt). Pinsam tystnad är inget att rekommendera!
Sen när ni går in på bion så var en gentleman och låt "damen gå först" och sådana självklarheter. Hon måste känna sig uppskattad och speciell.
Väl inne i salongen när ni har satt er ned och börjat titta på reklamen så säg gärna något roligt angående nån reklam...mest för att bryta eventuella isar.
Sitt sen tyst och bara titta på henne en stund...se till att hon märker det fast låt henne INTE se det.
DÅ tar du fram rosen du har haft gömd i jackärmen hela tiden och ger henne...utan att säga ett ord! Säg allting med ögonen!!!
Vänd dig sedan mot filmduken och le lite sött och självsäkert.
Sitt sedan så i 15 minuter...du behöver inte le hela tiden. :e Men rör henne inte! Efter ett tag så börjar du smyga handen närmre och närmre hennes. Se till att hon märker även detta så att hon kan dra sig undan om hon nu skulle vara en sån tråkbrud...mest för att undvika pinsamma situationer.
Drar hon sig inte undan kan du avancera lite snabbare och till slut känna hennes hand mot din. Sitt så ett tag och smek hennes handflata med din tumme eller dina fingrar...supersensuellt! :e
Känner du att hon är med på noterna så kan du kanske smeka henne lite uppför armen...rispa gärna lite lätt med naglarna...hehe...
Kommer du så här långt och hon inte visar något tecken på att vara besvärad så är det bara att titta på henne tills hon vänder sig om och ni får ögonkontakt. Får ni detta så tittar ni en stund på varandra djupt i ögonen och närmar varandra långsamt. Gå inte rakt på munnen utan "retas" lite genom att bara nudda hennes näsa med din näsa, eller bara låta era läppar precis snudda vid varandra.
Har du kommit hit så är hon din! Kyss henne nu ömt och känsligt. INGEN TUNGA! Pussa mest på henne några gånger. Sen kan du börja leka lite med tungan och visa vad du går för...men tänk på att inte vara för ivrig...och att inte slafsa! :e
Pussas nu så här en liten stund och titta sen klart på filmen. Låt henne få längta efter dina läppars beröring!
Efter filmen så går ni kramandes mot hennes bil eller buss. Stanna plötsligt upp och kyss henne. Gå sen vidare igen! Överaskningar regerar!
Krama och kyss henne sedan precis innan ni ska skiljas åt...först ganska mjukt sedan mer intensivt och avsluta sen väldigt ömt och kärleksfullt. (obs, viktigt)
Sen är det bara att inte höra av sig nästa dag...möjligtvis ett gulligt sms på kvällen nästa dag.
Tro mig...jag har gjort detta hundratals gånger! Det funkar alltid. :)
Men det kan ju iofs bero på att jag är så otroligt charmig också...haha! :e
Glöm bara inte att skriva ut pappret och håll i handflatan :e :e
------------------
Med vänliga hälsningar Anders Johansson
Maila mig om du vill
Det bästa med Stockholm är tåget till Göteborg.
Tro mig...jag har gjort detta hundratals gånger! Det funkar alltid.
Oj, en riktig Casanova på wF!
------------------
It is vain to do with more what can be done with less.
(Ockham's Razor)





