Gränsen går vid 4000.
Hur många inlägg måste man göra innan man blir "veteran"? Och finns det någon statusnivå innan dess?
33 svar · 505 visningar · startad av mott
Hur många inlägg måste man göra innan man blir "veteran"? Och finns det någon statusnivå innan dess?
Gränsen går vid 4000.
Men hur kan då t ex en här i forumet som gjort 871 inlägg vara veteran?!
Hmm, jag är veteran och jag har ~870 inlägg?
Det måste ju vara nåt kajko!
T.ex Web-Tor har nåt på 400 inlägg, och är "Veteran".
Men Grymt, som har nåt på 900 inlägg är inte "Veteran".
Konstigt...
Efter 5000 inlägg blir man Varan!
mott, vad det gäller din ursprungliga fundering har jag inget svar att komma med. Men det får mig att fundera vidare.
Varför kommer, med jämna mellanrum, frågor kring antal inlägg upp???
I mitt stilla sinna är antalet inlägg helt oväsentligt.
Jag föredrar kvalitet före kvantitet och hellre ett inlägg som lever sig kvar i läsarens sinne än 100 som inte tillför någonting.
LeJa/som redigerar stavfel som förstör men inte dem som stör
Tankfullt inlägg, men men. Visst är det inte kvantiteten som spelar roll utan kvaliteten. Men det kunde ju ändå vara kul att veta när man blir veteran.
Helt rätt Leja, därför upprepar jag mitt krav på att räknarfunktionen ska tas bort, den gör ingen som helst nytta.
den gör ingen som helst nytta.
-Jo, den ger upphov till sånna här underbara trådar som man kan tramsa i!
Jag tror att Reefer har lite komplex
Det allra roligaste är att få tracka de som gnäller mest över räknaren (De som har en bit kvar till Varan!)
Har man inget bättre att klaga på så är inläggsräknaren, "klubben för inbördes beundran" (Staff ), webForums slöa server, etc bra substitut!
Efter 5000 blir man väl avstängd och får börja om från början?
stevenet: Neeeeeej... Nu har du ju sabbat allt.. IGEN!
Jag kan meddela att stevenet ljuger. Man blir veteran vid 251 inlägg..
Ja e veteran Status: Veteran