Han var ju riktigt bra. Man fick rysningar som höll i sig ett tag. Bäst var nog allas reaktioner, inkl hans egen.
Lyssnar på Manowar - Nessum Dorna bara för det, Paul Potts var nog bättre...
66 svar · 4 553 visningar · startad av Lindström · sida 4 av 4
Sprang på ett klipp från Youtube som jag bara lär dela med mig utav. Klippet är hämtat från "UK show Britain’s Got Talent". Det hela handlar om en kille vid namn Paul Pott och han säljer mobiltelefoner till yrket. Och han visst alltid viljat sjunga opera. Så när han hade chansen så tog och anmälde sig till talangtävlingen och... Ja, se och njut säger jag bara. <http://www.youtube.com/watch?
Läs frågan i sin helhet →Han var ju riktigt bra. Man fick rysningar som höll i sig ett tag. Bäst var nog allas reaktioner, inkl hans egen.
Lyssnar på Manowar - Nessum Dorna bara för det, Paul Potts var nog bättre...
Läste just tidningen att Paul Potts ligger etta på albumlistan, han är även storetta i UK, Danmark och Norge.
http://www.svd.se/dynamiskt/noje/did_17116947.asp
jag brukar int gilla opera men... dett lät inte bra heller!
skoja bara han är grym!
Nya Paul Pott: http://www.youtube.com/watch?v=zqe3A-zQhzU
Får se hur han sjunger när han kommer in i målbrottet. :e
silfver skrev:
Nya Paul Pott: http://www.youtube.com/watch?v=zqe3A-zQhzU
Får se hur han sjunger när han kommer in i målbrottet. :e
Nu sjunger han bra iallafall. :) Det ska visst gå att sjunga sig genom målbrottet och behålla en del av höjden. Hade han bott i Vatikanen för 150 år sedan hade han blivit en det... :P
Jävlar... :o
Jag fick kämpa rejält för att hålla tillbaks tårarna. Grymt bra! (y)