webForumDet fria alternativet

bannad

Småprat

9 svar · 738 visningar · startad av _rille_

Medlem sedan aug. 20066 inlägg
Frågan#1

tjena. jag blev bannad från en sida( https://www.swebikers.se ) finns det nått sett å komma in på sida igen? har provat att köra ipconfig/all å det står att jag fått ny ip adress men kommer enda inte in på sidan. men finns det nått annat sett? typ att dom har bannat mig via e posten eller nåt?. :)
**********************************************************
åså kan jag ju säga att ja inte har gjort nåt för å bli bannad de va min lillebrosas kompis som skrev nå där så jag blev bannad :(

kan nån skulle kunna fixa en adress till en moderator eller admin på https://www.swebikers.se så jag kan skicka ett brav och förklara vad som hände.
helst adminet på sidan. :)

Medlem sedan apr. 20032 072 inlägg
#2

Anledningen till att man bannar folk är att de beter sig på ett sådant sätt att de inte är önskvärda. Detta mot en bakgrund av för sidan satta regler eller för samhället i stort gällande moral/etik.
Människor som har blivit bannad har enkelt förtjänat det såvida inte ett misstag har begåtts, skulle det vara som i det sitnämnda fallet gör man bäst i att kontakta en ansvarig på sidan.
Det borde räcka. Har du inte förtjänat din banning så är det bara att kontakta någon ansvarig, annars förtjänar du varken tillgång till sidan eller hjälp att få otillåten tillgång till den.

Medlem sedan mars 20023 686 inlägg
#3

https://www.relakks.com/ borde ju göra susen.

Medlem sedan juli 200012 978 inlägg
#4

Varför inte testa att skriva ett ursäktande och förklarande brev?
Be om ett nytt lösenord och du lär dig att vara rädd om inloggningsgrejor.

Medlem sedan aug. 20066 inlägg
#5

porblmetet är att jag inte hittar nån att skriva till går lixom inte å komma in nånstan på sidan:(

Medlem sedan juli 200012 978 inlägg
#6

Jag skulle skriva till en eller flera avdessa
ballfinne@hotmail.com
xc@telia.com
j.johson@spray.se
Lycka till och håll hårt i Lösenorden. ;-)

Medlem sedan dec. 200012 464 inlägg
#7

Flyttas från ASP

Medlem sedan aug. 20066 inlägg
#8

oj sorry. visste inte riktigt vad jag skulle lägga den jag e ny här

Medlem sedan sep. 200593 inlägg
#9

använd en proxy, bit av kaka!

Medlem sedan jan. 20034 480 inlägg
#10

_rille_ skrev:

oj sorry. visste inte riktigt vad jag skulle lägga den jag e ny här

ja, akta dig så du inte blir bannad här också ;)

skämtåsido, skriv ett förklarande brev med ursäkt och hoppas att de är villiga att ge dig en chans till. det mesta kan lösas med diskussioner.

257 ms totalt · 3 externa anrop · v20260731065814-full.767b4345
122 ms — deklarationer (db)
0 ms — hämta statistik (cache)
132 ms — hämta tråd, inlägg och bilagor (db)