No offense men är inte det här en sån där §2-grej egentligen? :q F ö tycker jag det finska bidraget verkar ännu bättre - "Hard rock hallelujah" sjungen av vuxna män i masker måste vara bra.. :e
Jaja, rapportera till moderator då om det är så jävla fel att önska ett band lycka.. Se då även till att låsa alla trådar som handlar om liknande grejer, tex: "rösta på min sida där & där"-trådar & liknande.
Texten på "min" sida:
Mitt enda mål är att se till att The Poodles får representera Sverige i Eurovision Song Contest 2006 & till det krävs Din hjälp! Sprid denna sida vidare till alla du känner!
Tycker själv att det är ok.. Eller tyckte ni att "rädda-vadhannuhetteiIdol2005"-tråden var annorlunda & mer legitim?
Skit samma.. Budskapet har gått fram, rapportera gärna, det gör mig inget.
Jag har inget emot din tråd men det är bara intressant var gränsen för reklam går. Nu har jag inte varit så aktiv här på sista tiden men "rösta på min sida"-trådar brukar väl inte accepteras?
Visserligen ny för dagen, men ett klockrent exempel på att inte bara gamla hundar på wF kan posta trådar som slinker mellan fingrarna på moderatorer. Alltså svar på tal om var gränsen går..
Där kan vi väl vara eniga om att det handlar om marknadsföring av sin sida?
Jag raggar röster åt ett band i en musiktävling, jag äger domänen & har för avsikt att skänka den till bandet efter helgen. Jag vinner inte nått på detta, men några mycket goda vänner har allt att vinna på Lördag.
case closed för mig, tycker moderator att jag gjort fel så accepterar jag det till 100%, tjata inte mer i tråden tack.
Igår såg jag The Poodles IRL. Jag sprang in i vänthallen på Stockholms central och tänkte "Är inte det där...? Jo??", och sedan såg jag alla skyltar och allt annat småfolk. Om man ställde sig i kö kunde man få en signerad aftonbladet-löpsedel. Synd att jag inte hade tid bara, då skulle jag lätt säga att jag känner Krister, så de hade moonat mig eller nåt. :)
(Två minuter senare gick jag på tåget med Gudrun Schyman, men det var inte alls lika coolt!)