DannyMedlem sedan juli 200412 913 inlägg
Danny skrev:
...fått ett mail från CDOn att mina skivor är försenade, beställde ju förra söndagen, så... det har jag väl märkt att dom är försenade :) ...inte nog med det, kollar status på nätet och det står "packas", det betyder att dom kommer när som helst typ... öhh... först maila efter en vecka att dom är försenade, och sedan skicka dom... smart (y)
också nu några timmar senare fick jag ett mail om att det är skickat! haha... komiskt...
filippoMedlem sedan jan. 20032 850 inläggfått några härliga tips från min chef på hur vi tillsammans kan utveckla min verksamhet! :P
Visst är det underbart! :D
DannyMedlem sedan juli 200412 913 inlägg...förlorat en moster... cancer är hemskt... men det gick fort, bara några dagar i stort sett. Så nu har jag bara tre mostrar kvar. Den här var näst yngst t om, den jag hade träffat minst, men tråkigt ändå.
cayaMedlem sedan aug. 20051 448 inlägg
Danny skrev:
cancer är hemskt...
håller fullständigt med
beklagar sorgen
SsilfverMedlem sedan apr. 200312 679 inlägg ...vaknat tidigt. Nu ska jag iväg och skriva på hyreskontrakt! :bire
celiaMedlem sedan dec. 20012 532 inläggDanny :(
... haft besök av miljöförvaltningen. De hoppar över protokollet den här gången och går direkt på föreläggandet (y)
... upptäckt att ytskiktet i taket i badrummet håller på att ramla ner :o
filippoMedlem sedan jan. 20032 850 inlägg... har jag hunnit med att träna på förmiddagen
SsilfverMedlem sedan apr. 200312 679 inlägg
celia skrev:
Grattis :birp (y)
Tack! :bire
I dag har verkligen varit en kanondag. Inte ett fel än så länge! *ta i trä* :e
DannyMedlem sedan juli 200412 913 inlägg...fått en till kollega, han som drog ut två tänder för två veckor sedan typ. hans inflammation har gått över nu och han är återställd. Gjorde ett kort till honom där det stod "Välkommen tillbaka Michael", men hade visst skrivit fel, jaja, han blev glad ändå
:stefan:Medlem sedan apr. 200015 687 inlägg..svurit över att Bilprovningen tagit bort Drive-in för besiktning här i stan... (n)
DrydenMedlem sedan aug. 200218 625 inlägg...suckat över att tvättmedlet är slut.
...suckat över vissa kunder.
...suckat över en människa jag inte blir klok på.
...planerat att slå mig ner i soffan med en kall öl och kolla AIK-Hammarby ikväll.
SsilfverMedlem sedan apr. 200312 679 inlägg ...precis installerat Google Desktop. Verkar inte helt fel! Jävligt irriterande dock att det inte är kompatibelt med Opera.
Bestämt mig för att börja arbetsdagen redan 03.00 på morgonen på fredag så att vi hinner färdigt med dubbelplocket inför inventeringen på lördag :D
Glömde jag nämna att jag jobbar i ett fryslager med härliga -26 c.
hypatiaMedlem sedan feb. 20016 388 inlägg... tillsammans med Theon hittat en skog full med trattkantareller. Jag ska åka tillbaka dit utan barn och plocka rent så fort det har kommit lite regn. (y)
:stefan:Medlem sedan apr. 200015 687 inlägg..jobbat som tusan, nu är det dags att gå ner till O'Learys och nagelbitaren mot Bajen...
KkajMedlem sedan aug. 2004282 inlägg inte haft ont i benen som jag hade i går och i söndags, efter att ha sprungit Lidingöloppet i lördags (rätt nöjd med mig själv faktist :e )
blåjeansMedlem sedan sep. 2005849 inlägg
Sasch skrev:
...Sagt hejdå till flickvännen för en okänd tid framöver efter 2 underbara dagar tillsammans. Anledning till varför det är en okänd tid framöver är det handlar om distansförhållande och då jag inte vet när vi har möjlighet att träffas igen. :/
Vet hur det där känns. Iofs kan jag och min pojkvän träffas nästan varje helg, men idag har jag nästan saknat ihjäl mig... :( :x
Men men! Imorgon blir det nya tag. :) Lite trött idag med, så...