Allvarligt talat, går folk på sånt här? 2000 spänn? Det skulle möjligtvis vara kartongerna som är värda såpass mycket.
Dessutom har killen den dåliga smaken att...
Endast 2200riksdaler-detta pris är ett fynd så prutare undanbedes. priset gäller.
Det är inte säkert att säljaren har koll på vad en dator ska kosta, och speciellt inte vad en gammal dator är värd idag. Ofta vet de bara att de minsann betalade över 20 000 för paketet när det köptes in, och tycker att priset är en rejäl säkning.
Förmodligen någon som hade 20 kr över att bränna på en annons. Det är nog lika stor chans att vinna 2000 kr på Triss som att få en sådan burk såld för det priset.
Datorprylar prissatta av extremoptimister är ju dock vardagsmat på Blocket. Ett exempel till:
Exakt en sådan har vi i källaren, köpte den för 300kr av vägverket innan årsskiftet Deras IT avdelning värderade edn till 300kr inklusive mus tangentbord och en 17" skärm
Exakt en sådan har vi i källaren, köpte den för 300kr av vägverket innan årsskiftet Deras IT avdelning värderade edn till 300kr inklusive mus tangentbord och en 17" skärm
Låter förhållandevis billigt för en dator med skärm. Skulle gärna köpt bara skärm för 300,- nu när min rasar ihop :/.
Själv köpte man P2 400MHz av farsans jobb för 125,- och sålde för 500,-. No Problemo