obelix Medlem sedan sep. 2002 8 900 inlägg Frågan 29 maj 2004 09:41 #1 Så gammal blir du – pröva livstidstesten
73 enligt detta testet...
Den som lever få se, det kanske stämmer, man vaknar upp en dag när man är 73 och upptäcker att man har dött... :moose :L
Brantis Medlem sedan dec. 2001 1 978 inlägg Jag ska bli 82 år.
Fasen, jag måste uppenbarligen öka på pensionssparandet.
oelbal Medlem sedan jan. 2001 4 973 inlägg 85 :)
Då har jag 85 - 20 år kvar att leva! :bire
Marcus E Medlem sedan maj 2002 1 466 inlägg Fruktansvärt löjligt test. Det tar inte hänsyn till vad man gjort tidigare i livet, vad man planerar att göra i framtiden, vad man äter och mycket annat. Ett tråkigt skämt.
Enligt testet blir man äldre om man är äldre. Är det inte tvärt om?
obelix Medlem sedan sep. 2002 8 900 inlägg
Marcus E skrev:
Fruktansvärt löjligt test. Det tar inte hänsyn till vad man gjort tidigare i livet, vad man planerar att göra i framtiden, vad man äter och mycket annat. Ett tråkigt skämt.
Enligt testet blir man äldre om man är äldre. Är det inte tvärt om?
Fick du så dåligt resultat... §e :p ;)
Marcus E Medlem sedan maj 2002 1 466 inlägg Ja, 75 just nu. Om jag tänker mig hur jag ska leva i framtiden blir det 89 istället.
Pace Medlem sedan juni 2001 9 024 inlägg Om man tömmer kroppen på fem liter blod varje dag så tror jag inte att livslängden ökar heller. Dåligt test. :e
Det är väl till för de personer som tror att bantningspiller fungerar. ;)
r) Stafvel. ;)
Esen Medlem sedan mars 2002 4 456 inlägg Tror jag skiter i testet och lever så länge som mitt hjärta slår... Det brukar stämma bäst....
ankath Medlem sedan jan. 2003 270 inlägg Hmm, jag tror inte jag behöver pensionsspara så mycket. Enligt det där testet skulle jag bara leva tills jag är 64 :l
frankof Medlem sedan jan. 2001 6 874 inlägg 82, jag hör av mig om det inte skulle stämma ;)
jag är nog redan död,,,,,, j
R Robban Medlem sedan dec. 1999 2 555 inlägg
Tror jag skiter i testet och lever så länge som mitt hjärta slår... Det brukar stämma bäst....
Exakt. Det är inte kvantitet som räknas, utan kvalitet. Dör hellre efter ett roligt liv vid 75, än efter ett torftigt liv vid 90.
altack Medlem sedan feb. 2004 2 594 inlägg Jag lever nu, och det är huvudsaken. :)