såg bingolotto nyss när en tant/kärring van 31.5 miljoner kr...coh börja tänka....va skulle man igentligen göra med så mycket pengar...hur skulle livet se ut osv??
Jag hade börjat med att köpt mig ett stort najs hus. Där jag sen skulle bygga en minibiograf, och sen ett nätverksrum med typ 15 värstingdatorer eller nått. I källaren skulle jag ha en serverhall med feta servrarna där skulle jag erbjuda alla goa wF'are på gratis webbhotell.
Först och färmst skulle jag påstå att jag spelade tillsammans med familjen 31 miljoner delat på tre. Jag har kvar tio miljoner varav jag först och främst skulle skänka en hel del, en miljon eller så, till bättre behövande SNF, amnesty, Rädda barnen osv.
Sen kommer mina materialistiska krav: hus, bil, båt. Inser att om jag jobbar deltid så klarar jag mig ändå, ca sju miljoner att sätta in på banken.
Hade jag vunnit så mycket pengar så hade jag fått betala sjuk mycket pengar i skatt i resten av livet... så då är det ju lika bra att handla upp pengarna direkt
Sen hade jag knallat in till en saabhandlare och beställt nya 9-3an med extra allt.
är du galen eller?? SAAB kan man ju inte kör Sälj Aset Annars Böta
Man skulle gått in på närmaste volvo återförsäljare och köpt en 855 T5R som vinter bil, sen hade man köpt en http://www.koenigsegg.se/index.asp som sommar bil
Koenigseggen kostar ca 4 mille så där hade jag gjort mig av med en hel del