---
title: "Bokföringskurser"
type: "forum-thread"
url: "https://www.webforum.nu/amne/privatekonomi/163615-bokföringskurser"
topic: "Privatekonomi"
topic_url: "https://www.webforum.nu/amne/privatekonomi"
author: "Websupporten"
published: "2007-08-19T10:06:07.000Z"
updated: "2007-08-19T10:16:28.000Z"
replies: 4
views: 531
page: 1
pages: 1
language: "sv-SE"
site: "webForum — webforum.nu"
rights: "Upphovsrätten till varje inlägg tillhör dess författare."
attribution: "Citera som: webForum, https://www.webforum.nu/amne/privatekonomi/163615-bokföringskurser"
---

# Bokföringskurser

## #1 — Websupporten, 2007-08-19T10:06Z

**Redigerat med anledning av [webForums regler §2](http://www.webforum.nu/faq.php?faq=about_wf#rules_2)**.
Synpunkter angående detta beslut, ta kontakt med [KoTTeN](http://www.webforum.nu/sendmessage.php?do=mailmember&u=2519) alternativt <forumledare@webforum.nu>.

KoTTeN
Moderator, webForum

Permalänk: https://www.webforum.nu/p/163615

## #2 — Esen, 2007-08-19T10:11Z

Kanske ska sluta göra massa reklam i trådarna du skapar?

Permalänk: https://www.webforum.nu/p/2018159

## #3 — Zaiman, 2007-08-19T10:14Z

Anmälde inlägget så fort jag såg det.
Solklar reklam.

> §2 
> Annonsering av varor/tjänster är inte tillåtet. Undantaget är om en vara eller tjänst specifikt har efterfrågats. I dessa fall är det tillåtet att kort meddela att man kan tillhandahålla varan eller tjänsten, varpå efterföljande konversation sker utanför forumet. Det är inte tillåtet att lägga in annonser/erbjudanden i sin signatur men det är tillåtet att infoga en länk till sin tjänst och verksamhet. Så kallade "klicklänkar", spam, kedjebrevsverksamhet, pyramidspel och utbjudning av sexuella tjänster är strängeligen förbjudet. Det är heller inte tillåtet att publicera pornografiskt material eller direktlänka till sidor med pornografiskt innehåll eller olaga våldsskildringar. Till pornografiskt material räknas även nakenbilder.
> Åtgärd: Ovan nämnda kommer att helt redigeras och i förekommande fall också anmälas.

Permalänk: https://www.webforum.nu/p/2018161

## #4 — Esen, 2007-08-19T10:15Z

> **Zaiman skrev:**
>
> Anmälde inlägget så fort jag såg det.
> Solklar reklam.
> 
>
>
> > §2 
> > Annonsering av varor/tjänster är inte tillåtet. Undantaget är om en vara eller tjänst specifikt har efterfrågats. I dessa fall är det tillåtet att kort meddela att man kan tillhandahålla varan eller tjänsten, varpå efterföljande konversation sker utanför forumet. Det är inte tillåtet att lägga in annonser/erbjudanden i sin signatur men det är tillåtet att infoga en länk till sin tjänst och verksamhet. Så kallade "klicklänkar", spam, kedjebrevsverksamhet, pyramidspel och utbjudning av sexuella tjänster är strängeligen förbjudet. Det är heller inte tillåtet att publicera pornografiskt material eller direktlänka till sidor med pornografiskt innehåll eller olaga våldsskildringar. Till pornografiskt material räknas även nakenbilder.
> > Åtgärd: Ovan nämnda kommer att helt redigeras och i förekommande fall också anmälas.

Anmälde också inlägget när jag såg det, Även hans andra tråd...

Permalänk: https://www.webforum.nu/p/2018165

## #5 — Dryden, 2007-08-19T10:16Z

Tråden stängd.

Permalänk: https://www.webforum.nu/p/2018166

---

Tråden på webben: https://www.webforum.nu/amne/privatekonomi/163615-bokföringskurser
