Bra
Trådstart#1
Inga störningar eller planerade driftstopp.
9 svar · 1 186 visningar · startad av Per
Inga störningar eller planerade driftstopp.
Bra
Re: 11:e April
Per skrev:
Inga störningar eller planerade driftstopp.
Fast det lär väl gälla i stort sätt samtliga dagar?
Eller så gäller det tills nästa gång Per meddelar ett planerat, alternativt oplanerat, driftstopp
Någon gång under semestern kommer hela maskineriet att dammas av men som sagt, Per meddelar detta när datumet är spikat.
Kanske "11:e April - Inga framtida störningar eller planerade driftstopp" skulle vara ett bättre ordval, så att jag slipper stå i skamvrån för mina feltolkningar.
11:e April - Inga framtida störningar eller planerade driftstopp
Hur kan jag garantera "Inga framtida störningar"
Jo, det kanske är att lova mycket.
Men står det: 11:e april - Inga störningar eller planerade driftstopp. Så tolkar man det som om det gäller 11:e april. Vad gäller den 12:e april och kommande dagar? Men vi kanske inte ska förstöra tråden med min ganska så oviktig tolkning av inlägget.
Om du bortser från datumet som enbart är när inlägget skapades så står det faktiskt Serverstatus som "överskrift" alltså, den nuvarande statusen
Varför överhuvudtaget bryr sig? Så länge wF funkar är man nöjd och ser man ett meddelande om att wF kommer vara nere en stund så tar man tag i mamma och försöker låta bli att gråta
Känns som om denna tråd blev en Merca av en Bubbla?
Det var inte min mening.
Tråden är avslutad. Det går inte längre att svara här.