Jag tänkte laga lite käk nyss, men upptäckte att den kelda-såsen som jag hade tänkt använda hade frusit i kylskåpet.
Utsvulten som jag var så stoppade jag in den i micron på tining och efter ca: 10 min så var det rena nyårsfyrverkeriet där inne. Jag stänger givetvis av direkt. Hade inte en tanke på att en sån tetra-förpackning innehåll nåt sånt material. Ena kanten av förpackningen var lite svart, men såsen verkar ok för övrigt så jag ska använda den ändå.
Frågan är: kan micron ha tagit skada av det här? Det bjöds på en rätt fräck ljud- och ljusshow ju.
Och vad är det i förpackningen som kan ha orsakat det? Nån aluminuim?
Haha, om micron kan tagit skada av att du fyrar av fyrverki i den? Den borde ju åtminstone kunna ha gjort det... ;). Men om den verkligen gjort det eller inte, vad vet jag?
Den kan ha tagit skada. I ditt ställe skulle jag testa om den fortfarande fungerar som den ska. Gör den det, så skulle jag inte bekymra mig mer om den saken. Men förmodligen var det någon metallfolie i förpackningen.
Släng in en CD-skiva i micron så får du se kul effekter! :)
Håller med ger en hel del effekter :bire
Men för att svara på din fråga så kan jag säga att jag själv fått med en hel del bestick(stavning?) i micron och den har inte tagit någon skada än iallfall. Så jag kan inte tänka mig att din har tagit någe större skada. Men vad vet jag :OO