Du ska alltså använda tv:n som en vanlig datorskärm också? Jag skulle inte vilja sitta och köra 1280x768 på en 30"-skärm, det är alldeles för låg upplösning till den ytan och allt kommer att bli väldigt stort. Möjligtvis kan det funka om man sitter en bit ifrån och inte så nära som man brukar göra när det gäller datorbildskärmar.
Min 15 år gamla TV är närmast slut och jag behöver skaffa mig en ny. Hade först tänkt mig en enkel widescreen-TV, men ser att det finns LCD-TV-apparater som man kan använda som datorskärm... låter intressant :)
Kikade precis in på http://www.netonnet.se/ och ser en Andersson Y5 30 tum för 16k SEK. Ska visst gå att ansluta en dator till den och få en upplösning på 1280x720.
Eller en 22 tums TV för 10k SEK
Har någon erfarenhet av denna eller liknande produkter eller kanske någon annan nyttig synpunkt?
