Jag är kär.
problemz.. bli av med flickor?
50 svar · 790 visningar · startad av RDL · sida 3 av 3
Trådstarten, av RDL
Har hamnat i ett rätt jobbigt dilemma, det är nämligen så att en tjej min "bekantskapkrets" gillar mig.. eller gillar och gillar.. passar bättre med ordet 'är besatt av mig'.. Jag vill ha henne kvar som vän.. BUT NO MORE! Någon som har någon ide hur jag ska gå tillväga?
Läs hela trådstarten →för att du kan.
Nej, för att JAG kan!
jag bara säger som det är.
sen kan sanningen såra.
att vara kär är bara en illusion.
Jymdis
Där har du fel det är ett fysikaliskt tillstånd som kommer till med hjälpt av hormoner
Fast att vara kär i samma person i 40 år, det är förståss bara en illusion
Gör som jag brukar göra:
Ljug, ljug och åter ljug!
Hitta på nåt dålig lögn och sen "råkar" det läcka ut att du ljög för henne för att inte såra henne så mycket.
Då fattar hon poängen även fastän hon tycker att du är söt och gullig för att du ville skydda henne...då har du ju henne som i en liten ask när du har gjort slut med din brud. Även om hon kommer över dig så kommer hon alltid ha ett gott öga till dig...*blink*
Jag menar...ett citat säger ju allt:
visst hon ser ut som en modell.. men..
Sanningen är bara för personer som inte kan ljuga trovärdigt.
Nope, men jag hittade inte "Man"-knappen på mitt tangentbord...
Hittar heller ingen sån knapp ;(
Tråkigt att höra...Men du, det går faktiskt över, ge henne lite tid, sen kanske ni kan umgås igen! (fast bara kanske, det är inte alltid det funkar...Ju.)

