Ta bort delar av "Komplettera automatiskt"?

Kontorsprogram

2 svar · 361 visningar · startad av Dryden

Medlem sedan aug. 200218 625 inlägg
Trådstart#1

Har lite problem i Internet Explorer 6 under XP Pro. Har "Komplettera automatiskt" inställt både för adressfältet och i textfälten men ibland blir det ju så att man skriver fel (https://www.dryden.se blir www.dyrden,se, Dryden blir Dyrden osv).

Går det att ta bort delar av den information som ligger i "Komplettera automatiskt" eller ska jag bara vänja mig med problemet? :l :)

Medlem sedan aug. 20012 349 inlägg
#2

jag har också funderat på det där, eftersom det är väldigt störigt när man råkar skriva fel och det ligger kvar i minnet på webbläsaren. Det enda jag kommit fram till är att man får rensa cachen så den tappar allt och börja om från början.

Jag brukar göra det framförallt när jag har skrivit fel påde vanligaste webbsidorna som jag besöker (jag skriver ofta in adressen istf att använda mig av bokmärken).

Medlem sedan juni 20008 205 inlägg
#3

Kör Mozilla, den tar fram de adresser man går oftast till i stället för den som mest liknar det man skrivit in :p

258 ms totalt · 4 externa anrop · v20260731065814-full.d34c6d5a
124 ms — deklarationer (db)
0 ms — hämta statistik (cache)
132 ms — hämta tråd, inlägg och bilagor (db)
123 ms — ändringar (db)