Såg en annons idag där man sålde något som heter ms office hemma för stark reducerat pris. Äntligen har ms fattat galoppen! Professionalvarianten kostade 1495:- för privatanvändare vilket är ett betydligt bättre pris än man varit van med från ms sida.
Fast jag läste att det inte följer med någon manual (förutom då i PDF-format eller så, kanske). Hur vettigt är det???!
Eftersom programmet är gratis skulle Sun nog gå med förlust om dom började sprida ut gratis tryckta manualer. Vill man ha den i pappersform är det ju bara att börja skriva ut..
Matti, ämnet är Microsoft och det var nog Microsoft CyberPet syftade på.
Jag tycker det är vettigt att inte skicka med manual eftersom det går lika bra att läsa på datorskärmen. Vill man ha en skriven kan man köpa en bok om ämnet.