Finns ett bra verktyg.. http://www.howto-outlook.com/products/outlooktools.htm
OutlookTools m.fl små andra behövliga verktyg som tempcleaner osv och Cleaning Forms Cache Script.. Det är 100% freeware.
http://www.howto-outlook.com/faq/outlookdoesntstart.htm
5 st trix! Hoppas det löser sig. ;)
Hej.
Har fått ett problem här på jobbet. Outlook 2007 "försvinner" vid uppstart. Splash-screenen visas och programmet startas och sen försvinner det från skärmen och aktivitetsfältet. Det ligger dock kvar i Aktivitetshanteraren->Processer, så programmet körs ju fortfarande. Inga felmeddelanden visas varken innan eller efter fönstret försvinner. Försöker man starta fler instanser av Outlook så händer ingenting förutom att fler OUTLOOK.EXE läggs till i listan över processer som körs i Aktivitetshanteraren.
Jag har testat att reparera installationen av Outlook, och sen startat om datorn. Då fungerar det som det ska igen, fast bara i någon dag, sen är det samma visa igen.
Någon som har en idé om hur man kan fixa detta?